1 Editat de Lucia (2011-10-14 14:44)

Subiect: Site-uri din alte tari care trimit in Romania

Buna tuturor!

Vreau sa va informez ca am gasit un site american care accepta plata cu card romanesc, bine-nteles prin suportul PayPal.

Site-ul se cheama Goldfish Utopia si il puteti vizita aici:

http://www.goldfishutopia.com/

Poate nu este neaparat un site extraordinar de bine aprovizionat, dar eu am comandat de exemplu hrana, si va pot spune ca:

- coletul a sosit in 11 zile calendaristice
- livrarea s-a facut prin USPS - serviciul postal al Statelor Unite
- am achitat exact pretul afisat pentru produse (banca a efectuat singura conversia din Lei in Dolari)
- costul de transport a fost 15 USD, achitat tot prin PayPal.

Coletul a ajuns la un oficiu postal vamal, si am primit avizul prin posta.
La ridicare nu am achitat nimic in plus.

Singurul lucru de care am tinut cont a fost faptul ca valoarea bunurilor cumparate sa nu depaseasca 49 de USD.
Pentru coletele care vin cu valoare declarata sub 50 USD, eu stiu ca nu se plateste taxa vamala, impozit etc.
Si prin urmare... asa a si fost.

Sper sa va fie de folos!

Daca ati mai descoperit si voi site-uri care trimit in Romania (la preturi decente) va rog sa le impartasiti.

P.S. Spun preturi decente, pentru ca am gasit un site nemtesc care trimitea doar prin firma de curierat de rapid. Costul expedierii ar fi fost undeva la peste 50 euro. :-(, iar eu vroiam un produs de 7 euro.:-)


L.E. Ceea ce am uitat sa mentionez mai devreme, daca nu se subintelege, este faptul ca pentru a comanda, este necesara inscrierea pe site, de asemnea si pe PayPal.

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

Re: Site-uri din alte tari care trimit in Romania

Foarte buna informatia, dar poate ar fi bine sa modifici titlul topicului in ceva gen "Site-uri din alte tari care trimit catre Romania" ca sa poata pune toti care stiu si vor acele site-uri aici, sa stea grupate... asa le poti gasi mai repede big_smile
   Felicitari pentru topic si impartasirea site-ului :apl

3

Re: Site-uri din alte tari care trimit in Romania

Multumesc frumos Ancistrus!

Cum sa nu impartasesc cand eu ma zbat de foarte mult timp sa fac rost de una alta... 

Cu drag pentru toata lumea!



P.S. As schimba numele.. dar nu stiu cum... big_smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

4 Editat de Ancistrus (2011-10-14 14:34)

Re: Site-uri din alte tari care trimit in Romania

Dai edit (la primul post) si-ti apare si "Titlu subiect" acolo modifici cum vrei.

PS: Dupa care sterge si mesajele mele ca nu-si mai au rostul :fok

5

Re: Site-uri din alte tari care trimit in Romania

Ancistrus A scris:

Dai edit (la primul post) si-ti apare si "Titlu subiect" acolo modifici cum vrei.

PS: Dupa care sterge si mesajele mele ca nu-si mai au rostul :fok


Multumesc frumos pentru sprijin!
Niciodata nu m-am gandit sa modific titlul, asa ca nici nu observasem ca acest lucru este posibil....  lol  lol  lol

L.E. Am vrut sa le sterg, dar momentan le mai las.  smile
Poate ca mai exista useri ca mine, care pot folosi informatia data de tine wink
Dupa cum stii, pe forumul acesta se admit Off-topicuri, mai ales daca sunt educativ-constructive. Multumesc inca o data! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.