1

Subiect: PRIETENII

Referitor la ,,prieteni", cred ca nu ezista prieteni adevarati in acvaristica decat foarte putini, restul sunt persoane cu acelasi hoby. In sprijinul afirmatiilor mele vin cu un argument: duminica in Constanta se aduna vanzatorii de pesti si de produse pentru acvaristica. Recunosc ca de fiecare data cand sunt liber ma duc acolo nu ca sa cumpar ceva in mod deosebit cat sa mai stau la o sueta cu vanzatorii si cu cei care vin sa cumpere sau ca mine sa caste ochii.Duminica l-am intrebat pe un tip daca baiatul cu care a stat de vorba este.......... (nu pot sa-i dau numele), deoarece mi-se parea cunoscut. A zis ca nu si am inceput o discutie despre acel domn, cu care zicea ca se cunoaste foarte bine si sunt prieteni de mult timp. I-am spus ca ii admir foarte mult priceperea  cu care ne incanta de mult timp si respectivul imi zice ca : dal in............mea ca are la bani deaia isi permite, ca face invarteli, ca nu mai stiu cate. Deci PRIETENI ?. Am vrut sa vin numai cu un exemplu ca sunt multe. Ne mananca invidia si e pacat ca si asa o ducem cum o ducem, de ce sa ne mai f... unu pe altul. ATENTIE CUM VA ALEGETI PRIETENII.

Re: PRIETENII

Sa inteleg ca postarea ta este un articol despre prietenie, invidie, bafta si adevar, despre "Prietenul la nevoie se cunoaste" , "Cine sapa groapa altuia va cadea in ea" si despre"Tineti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape"? Nu vad legatura cu aceasta ramura a forumului. Numa' bine!

Gott mit uns!

3

Re: PRIETENII

se poate inchide , sau muta daca locul nu este aici

4

Re: PRIETENII

Salutare tuturor,
Sunt sigur ca Danut are dreptate despre asta vorbeam si eu cu o pesrsoana pe care toti o cunosteti cand m-am intalnit cu el.Multi se dau prieteni.........

Inteligenta ma urmareste……dar eu sunt mai rapid.

5

Re: PRIETENII

danutz10 A scris:

...respectivul imi zice ca : dal in............mea ca are la bani deaia isi permite, ca face invarteli, ca nu mai stiu cate. .......

Eu am scris pe un topic ca multi fac parada cu banii investiti ...reactia a fost mai mult decit violenta ! Ei bine , uite ca si altii gindesc ca mine .
Este adevarat ca unul care se rupe in c-r sa faca un acvariu , doar pt placerea lui si dragostea fata de natura , va avea o asemenea reactie fata de cei ce apar pe te miri unde , si incep prima oara cu " investitia " .

--- pe undeva in Rahova ---