Subiect: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

unde gasesc in bucuresti un centru care sa fie deschis sambata, sa faca revizia la butelia de co2 si sa o si incarce?
am sunat la mavis 92 si mi-au spus ca nu mai fac revizii.
am sunat la gazoteh si au program de luni pana vineri de la 8 la 16 si nu ma ajuta.

multumesc

Pescar hoinar

2

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

LupuMoralist A scris:

unde gasesc in bucuresti un centru care sa fie deschis sambata, sa faca revizia la butelia de co2 si sa o si incarce?
am sunat la mavis 92 si mi-au spus ca nu mai fac revizii.
am sunat la gazoteh si au program de luni pana vineri de la 8 la 16 si nu ma ajuta.

multumesc

Din pacate, aproape toate, daca nu chiar toate centrele au renuntat sa se mai ocupe de butelii mai mici de 10kg, motivul nu-l spun (ei), este secret. Programul la cel pe care-l stiu eu (linga Coca Cola, in Militari) si care se ocupa in continuare de butelii mici, este la fel, luni - vineri.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

3

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

Salut Dane,

ar fi fost frumos sa faci si tu un update pe acest topic, dupa ce ai facut revizia si ai umplut butelia.

asteptam cu interes ...

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

da, deci pana la urma la Mavis am fost si fac si revizii. au anunt mare: NU UMPLEM BUTELII SUB 5KG

toate cele bune

Pescar hoinar

5

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

LupuMoralist A scris:

da, deci pana la urma la Mavis am fost si fac si revizii. au anunt mare: NU UMPLEM BUTELII SUB 5KG

toate cele bune

Cam neclar raspunsul.
   - Mavis face revizii la butelii mai mici decit cele de 5Kg?
   - Ai umplut sau nu butelia. Daca da, butelia este mai mare de 5 Kg sau te-ai inteles cu "domnii" respectivi...?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

6 Editat de Tamango (2011-11-04 13:09)

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

MAVIS 92
NU se incarca butelii sub 6 kg,
COSTURI-60 ron revizia,100 ron inlocuit robinet(daca este cazul).
Tel:0727127200

Informatii din 04-11-2011

7

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

Mavis 92 nu mai incarca sub 5 kg din vina unui idiot care a vrut factura fiscala pe suma de 10 ron , facand mare taraboi pe acolo ca l-au pacalit baieti cu 2 ron

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

marco, populatia civilizata a Europei e formata din acei idioti pe care ii pomeneai mai sus si le merge destul de bine. sa nu ne miram ca parintii nostri au pensii mici sau ca noi vom avea pensii mici, atat timp cat toleram si incurajam evaziunea fiscala.

Pescar hoinar

9

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

MARCO555 A scris:

Mavis 92 nu mai incarca sub 5 kg din vina unui idiot care a vrut factura fiscala pe suma de 10 ron , facand mare taraboi pe acolo ca l-au pacalit baieti cu 2 ron

   Eu am auzit altceva... stimabilii au avut comenzi pina peste urechi, pe timpul verii, de la restaurante, terase, etc. Nu s-au mai incurcat cu amaritii de noi, cu butelii mici. Mi se pare mai plauzibila explicatia asta, absolut toate centrele, cu exceptiia celui de linga Coca Cola - Militari, au luat aceeasi decizie. Nu-mi vine sa cred ca tuturor li s-a cerut factura sau au fost prinsi ca inseala la pret!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

Baracuda A scris:

Cam neclar raspunsul.
   - Mavis face revizii la butelii mai mici decit cele de 5Kg? 
   - Ai umplut sau nu butelia. Daca da, butelia este mai mare de 5 Kg sau te-ai inteles cu "domnii" respectivi...?


am butelie de 5kg si mi-au facut revizie + umplut. pt cei cu butelii mai mici, depinde de fiecare in parte cum reuseste sa vorbeasca si sa negozieze. oricum, daca sunt patronii pe acolo, nu se uita nimeni la butelii sub 5kg...

Pescar hoinar

11

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

LupuMoralist A scris:
Baracuda A scris:

Cam neclar raspunsul.
   - Mavis face revizii la butelii mai mici decit cele de 5Kg? 
   - Ai umplut sau nu butelia. Daca da, butelia este mai mare de 5 Kg sau te-ai inteles cu "domnii" respectivi...?


am butelie de 5kg si mi-au facut revizie + umplut. pt cei cu butelii mai mici, depinde de fiecare in parte cum reuseste sa vorbeasca si sa negozieze. oricum, daca sunt patronii pe acolo, nu se uita nimeni la butelii sub 5kg...

Deci, nu fac revizii si nu umplu butelii mici. Nu stiu daca se impaca cineva cu ideea, sa se duca pina acolo (mai ales daca nu are masina) si sa spere ca va fi servit de majestatile lor, domnii "bioxidari"! lol
   Cind l-am intrebat pe inaltimea sa patronul, de ce nu mai umple butelii mici, mi-a raspuns: ASA! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

12 Editat de MARCO555 (2011-11-04 16:03)

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

Deci eu nu zic Draga Domnule Lup Moralist ca Europa nu ar fi formata din acei oameni " idioti " insa eu din greseala chiar am stat prin Europa vreo 2 ani si crede-ma ca nu sunt toti asa cum credem noi  Romani ca afara totul este alb frumos curat si cinstit
In alta ordine de idei sti cat gaz  se pierde atunci cand incarci o butelie de 500 de gr   sau una pana in 5 lt iti spun eu cel putin cantitatea care ramane in butelie , si de aici trag eu concluzia ca nimanui nu ii convine ca afacerea sa ii mearga in pierdere.
Eu am o butelie de 500 de gr si una de 2 lt pe ambele le  incarc la Mavis 92 si sti de ce poate tocmai pentru faptul ca am avut diplomatia  necesara sa pot discuta la orice nivel insa acel domn care a facut taraboi pentru 1 ron sau 2 a crezut ca numai el este cinstit corect si de aceea  a considerat ca nu trebuie sa coboare la nivelul angajatiilor de acolo , ei bine pentru el  sufera poate cateva zeci daca nu sute de persoane .
La o valoare mai mica de 5o de ron nu se cere factura fiscala si se cere bon fiscal macar atata lucru trebuia sa stie si dansul , in rest numai de bine tuturor  :noroc  :noroc  :noroc

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

din punctul meu de vedere este o problema foarte mare chestia asta cu incarcatul buteliilor. pai asta e nivelul acvaristicii din romania, ce sa mai vorbim  smile
eu stau cu ditamai torpila in sufragerie si daca nu ar fi vopsita estetic, ar arata destul de urat. pe cand o reprezentanta Dennerle, Dupla sau JBL care sa aiba si centru de incarcat butelii pentru acvaristi?  :fok

Pescar hoinar

14

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

Idea  este ca nu vreau sa ma gandesc daca s-ar deschide o reprezentanta  Dennerle, Dupla sau JBL  ce preturi ar practica , de aceea eu cred ca nu s-a procedat corect atunci cand  respectivul domn a facut taraboi  ,pentru ca sincer nu mi-ar conveni sa platesc 150 de ron pentru 5 kg de CO2   .
Lasa-l domnule in nebunia lui de culori , ai considerat ca te-a tras in piept cu 1 ron , nu te mai duce a doua oara la respectivul centru , dar nu strica treburile pentru zeci de utilizatori ai centrului  :fok

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

15

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

MARCO555 A scris:

Deci eu nu zic Draga Domnule Lup Moralist ca Europa nu ar fi formata din acei oameni " idioti " insa eu din greseala chiar am stat prin Europa vreo 2 ani si crede-ma ca nu sunt toti asa cum credem noi  Romani ca afara totul este alb frumos curat si cinstit
In alta ordine de idei sti cat gaz  se pierde atunci cand incarci o butelie de 500 de gr   sau una pana in 5 lt iti spun eu cel putin cantitatea care ramane in butelie , si de aici trag eu concluzia ca nimanui nu ii convine ca afacerea sa ii mearga in pierdere.
Eu am o butelie de 500 de gr si una de 2 lt pe ambele le  incarc la Mavis 92 si sti de ce poate tocmai pentru faptul ca am avut diplomatia  necesara sa pot discuta la orice nivel insa acel domn care a facut taraboi pentru 1 ron sau 2 a crezut ca numai el este cinstit corect si de aceea  a considerat ca nu trebuie sa coboare la nivelul angajatiilor de acolo , ei bine pentru el  sufera poate cateva zeci daca nu sute de persoane .
La o valoare mai mica de 5o de ron nu se cere factura fiscala si se cere bon fiscal macar atata lucru trebuia sa stie si dansul , in rest numai de bine tuturor  :noroc  :noroc  :noroc

 
   Marco, iti respect opinia dar nu pot fi de acord cu ea!
   - Cind mi s-a spus ca nu se mai incarca butelii mici, m-am aratat dispus sa platesc ca pentru o butelie, pe care ei au considerat-o "mare" si tot nu i-am convins
   - Pai daca imi mai trebuie si diplomatie sa conving un "tulumbar" sa-mi umple o butelie cu CO2, chiar ca nu mai inteleg pe ce lume traim!
   - Ti se pare normala razbunarea aplicata tuturor posesorilor de butelii mici, numai pentru ca unul "a indraznit" sa ceara factura si sa protesteze ca a fost inselat?
   - Astept cu interes ziua in care nu se vor umple butelii de CO2, decit celor cu parul cretz! lol
   - Ma gindesc sa deschid o scoala, in care sa predau "diplomatia clientului care doreste umplerea unei butelii de CO2"! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

16

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

Domnul Radu nu vreau sa intru in polemici gratuite cu absolut nimeni de pe forum asa ca nu  am sa mai comentez  la acest topic
Am vrut sa imi fac prezenta la intalnirea de diseara insa  cu siguranta nu am sa mai vin ,pentru ca nu fac fata cerintelor celor prezenti diseara acolo
O zi buna tuturor si umpleri de CO2 cu cat mai multa lipsa de diplomatie , insa nu cred ca omul acela "tulumbar" trebuier blamat pentru ca munceste si nu fura din buzunare sau mai stiu eu ce alte grozavi ,inca o data repet MUNCESTE  nu trebuie tratat ca ultimul om .
Nu  ne face cu nimic mai buni faptul ca ne uitam de sus la cei care muncesc intr-un domeniu  ce necesita mai putin intelectul .

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

17

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

MARCO555 A scris:

Domnul Radu nu vreau sa intru in polemici gratuite cu absolut nimeni de pe forum asa ca nu  am sa mai comentez  la acest topic
Am vrut sa imi fac prezenta la intalnirea de diseara insa  cu siguranta nu am sa mai vin ,pentru ca nu fac fata cerintelor celor prezenti diseara acolo
O zi buna tuturor si umpleri de CO2 cu cat mai multa lipsa de diplomatie , insa nu cred ca omul acela "tulumbar" trebuier blamat pentru ca munceste si nu fura din buzunare sau mai stiu eu ce alte grozavi ,inca o data repet MUNCESTE  nu trebuie tratat ca ultimul om .
Nu  ne face cu nimic mai buni faptul ca ne uitam de sus la cei care muncesc intr-un domeniu  ce necesita mai putin intelectul .

   Mai Marco, ai inteles exact ce nu trebuia! Nu am provocat nicio polemica, chiar ti-am spus ca-ti respect punctul de vedere! Ne cunoastem prea bine, ca sa ma intelegi gresit!
   Am folosit termenul de "tulumbar", ca sa accentuez faptul ca ne aflam la cheremul oricui are o dispozitie proasta sau nu, dispozitie care poate fi schimbata in bine, datorita "diplomatiei" noastre, adica a unei mici spagi probabil.
   Tu nu-ti aduci aminte dar am spus de citeva ori, toata lumea se bucura de respectul meu, indiferent pe ce treapta sociala se afla, atita timp cit se poarta onorabil. Ca este femeie de serviciu sau profesor universitar, mie imi este egal!
   Nu te supara degeaba si vino diseara, altfel ma supar eu si nu o sa-ti fie moale! lol Iti fac vraji, sa ti se decicleze acvariul lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

marco, take it easy, de ce te-ai suparat? domnule, cum se interpreteaza vorbele pe un forum... omul ala MUNCESTE doar pt butelii mari, ceea ce nu e ok. crezi ca in afara se procedeaza asa? pai nu are nimeni curaj sa faca asa, cred ca le arde o amenda de li se dizolva tot co2-ul! eu as fi venit la intalnire, chiar imi doresc sa vin pt ca sunt sigur ca dupa ce cunosti pe cineva face to face nu te mai superi pe chestii minore.  :fok   dar, din pacate, nu voi reusi sa ajung

Pescar hoinar

19

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

M-am decis vin cu o singura conditie , in cercul nostru de prieteni sa fie acceptat si Dorel baiatul care incarca CO2 la Mavis  big_smile  big_smile  big_smile  il aduc eu personal :pp  :pp

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

Re: Centru revizie butelie CO2 (Bucuresti)

daca vine, probabil va fi sechestrat. rascumpararea va consta intr-un voucher cu 100 de incarcari de butelii sub 5 kg :fp

Pescar hoinar