1

Subiect: Rog niste sfaturi

Salut. Am un acvariu hn 110x35x50 care este populat cu urmatorii pesti: caeruleus, elongatus, membe deep, hongi red top, zebra ob, auratus. Ca filtrare am unu filtru extern de 1100l si unul intern de 600l. Am nevoie de ajutorul vostu sa imi dati niste sfaturi in privinta luminii. Nu stiu cu ce fel de neoane sa dotez acvariul ca sa pun in evidenta frumusetea lor. Va rog sa imi dati sfaturi. Mai vreau sa imi recomandati pe cineva serios sa imi faca si mie un capac 110x35. Va mulumesc.

2 Editat de reluu (2011-12-05 11:02)

Re: Rog niste sfaturi

Salut.Pentru a scoate in evidenta coloritul pestilor parerea mea este cu Hagen Aqua-glo 30w -90 cm lungime s-au 40w-105 cm lungime (T8) si Solar Marin Blue.
Sa vedem si parerile celorlalti colegi. :sok

PS: Daca vrei iti pot trimite MP cu un filmulet ,sa-ti faci o parere despre cum se vede cu aqua-glo  :acv

0773797258

3

Re: Rog niste sfaturi

reluu A scris:

Salut.Pentru a scoate in evidenta coloritul pestilor parerea mea este cu Hagen Aqua-glo 30w -90 cm lungime s-au 40w-105 cm lungime (T8) si Solar Marin Blue.
Sa vedem si parerile celorlalti colegi. :sok

PS: Daca vrei iti pot trimite MP cu un filmulet ,sa-ti faci o parere despre cum se vede cu aqua-glo  :acv

Eu merg cu succes pe combinatia de Hagen Aqua-glo 30w si JBL Solar Marin Day 30w. Pentru capac este un baiat in Tg. Mures care executa capace de acvarii profesionist. Daca te decizi, iti pot face rost de contactul lui.
Sa auzim numai de bine!

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

4

Re: Rog niste sfaturi

reluu A scris:

Salut.Pentru a scoate in evidenta coloritul pestilor parerea mea este cu Hagen Aqua-glo 30w -90 cm lungime s-au 40w-105 cm lungime (T8) si Solar Marin Blue.
Sa vedem si parerile celorlalti colegi. :sok

PS: Daca vrei iti pot trimite MP cu un filmulet ,sa-ti faci o parere despre cum se vede cu aqua-glo  :acv

te rog poti sa trimiti un filmulet. Multumesc tuturor pentu sfaturi.