1

Subiect: Molly Balon?

Asi mai avea inca o intrbare va rog,peste care pe alte locuri am auzit cum ca :
1: Ar fi Molly balon
2: Ar fi Molly black care trebuie sa faca pui
3: Ar fi mascul
Este vorba de cel negru,unii spuneau ca amandoi sunt masculi si ca m-au pacalit vanzatorii...eu totusi vad diferenta intre ei.

Sincer m-au zapacit,cand am cumparat pestii ,cei de la petshop au spus ca cel alb e mascul iar cea neagra femela,amandoi ballon(poza nr2). Daca mai cunoaste careva specia,are asemenea pesti si stie mai multe,il rog frumos sa ma ajute si pe mine putin. Pozele sunt cele 2 de mai sus.
Multumesc!!

Re: Molly Balon?

Amandoi sunt Molly "Balon", difera doar culorile. Din pozele care le-ai pus nu se poate vedea care este mascul si care femela... ala negru pare femela totusi, dar cu niste poze mai clare se poate vedea mai bine.

3

Re: Molly Balon?

Ajuta?

Re: Molly Balon?

Ala negrul este femela, iar cel galben/alb/... (sau ce naiba nuanta tembela este aia de pe el lol) este mascul. Oricum chiar daca te superi iti voi spune parerea mea: pestii sunt la fel de urati ca si decorul ala de plastic desprins parca din filmul "Avatar".

5

Re: Molly Balon?

Ti-am tot vazut posturile si asi putea spune ca sunt obisnuit deja cu criticile tale big_smile. Sunt binevenite,mersi!

Decorul il voi schimba cat de curand posibil,legat de pesti sti vorba aia:" Nu-i frumos ce e frumos,e frumos ce-mi place mie" deci dupa cum am zis nu am de ce sa ma supar.

Multumesc mult ca m-ai lamurit legat de sex si specie.
Acum legat de femela,crezi ca e aproape de a face pui? Nu am nevoie de detalii sigure,nu ai cum sa faci asta..doar ce crezi din experienta personala.

Re: Molly Balon?

Sh0oky A scris:

Acum legat de femela,crezi ca e aproape de a face pui? Nu am nevoie de detalii sigure,nu ai cum sa faci asta..doar ce crezi din experienta personala.

   Din cauza ca este varietate "balon" nu poti sa-ti dai seama.
   Sunt curios ce parere ai de pestii din filmuletul urmator:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hFwwTVAmAX8[/youtube]

7

Re: Molly Balon?

Foarte frumosi  :apl  sunt superbi big_smile

Re: Molly Balon?

Sh0oky A scris:

Foarte frumosi  :apl  sunt superbi big_smile

   Deci se pricepe Mama Natura mai bine ca noi la culori si forme? big_smile

9

Re: Molly Balon?

Asta voiam sa punctez si eu. Aia nu sunt baloane. smile)

10

Re: Molly Balon?

M-am uitat si eu,cum m-as putea duce si eu acolo,sa iau cateva sute de bucatzi cu o plasa din apa lol  lol ??????????

11

Re: Molly Balon?

Ancistrus A scris:
Sh0oky A scris:

Foarte frumosi  :apl  sunt superbi big_smile

   Deci se pricepe Mama Natura mai bine ca noi la culori si forme? big_smile

Mai bine ca oricine asi spune... smile