81

Re: Acvariul meu

pun si poze pentru edificare

Re: Acvariul meu

Salut. Am un acvariu marimile 80Lx50lx45h si pun in jur de 150l apa. Pesti am guppy,molly,zebre,5 endleri,2asasini,6 creveti. De dragul plantelor n-am vrut sa iau si alti pesti mai mari. am o pompa resun de 200l,un incalzitor tetra de 50,iluminarea e compusa din 4 neoane dintre care 2 philips de 15w tld 830 si 2 neoane subtiri osram 830 si 860.Lumina e oarecum medie desi cred ca ar mai trebui ceva wati. Intrebarile mele sunt urmatoarele : 1. Ce pesti frumosi de talie mica cu exceptia neonilor imi recomandati tinand cont ca guppy imi plac si vreau sa-i pastrez in continuare, dar sa fie p[esti care nu mananca din plante. 2.ce iluminare imi recomandati la capacitatea acvariului (150  l).  3.din pozele de mai jos ce-ar mai trebui pus/scos ori niste idei ceva.

nu e peste ca guvidul, nici echipa ca Rapidu' smile

83

Re: Acvariul meu

Salut si bine ai venit dar cred ca ai gresit locatia. :sok

84

Re: Acvariul meu

Prima idee este sa-ti faci propriul subiect de prezentare al acvariului. Asta este rezervat initiatorului acestui subiect.

85

Re: Acvariul meu

Salut si bine ai venit dar cred ca ai gresit locatia. :sok
La rubrica respectiva trebuia sa-ti deschizi propriul subiect.

86

Re: Acvariul meu

Legione1923Eforie A scris:

Salut. Am un acvariu marimile 80Lx50lx45h si pun in jur de 150l apa. Pesti am guppy,molly,zebre,5 endleri,2asasini,6 creveti.


V de la vendeta.