21

Re: Buna seara,

Imi place mult acvariul tau,bravo :sok  :apl  :apl

22

Re: Buna seara,

Salut,
Dupa problemele cu apa de luna trecuta, am cumparat Easy Life FFM si am inceput sa-l folosesc in apa de la robinet pe care am last-o cam 3-4 zile si apoi am facut schimbul. Nu am pana acum probleme la schimbul de apa, dar nu pot zice ca 100% de la FFM.
Am inceput sa utilizez in acvariu numai din gama celor de la Easy Life. O sa atasez si poze cu acvariul facute astazi.

Inteligenta ma urmareste……dar eu sunt mai rapid.

23

Re: Buna seara,

Imi place foarte mult acvariul tau,bravo :apl

Re: Buna seara,

O evolutie foarte frumoasa, in timpul asta scurt, felicitari!  :apl

25

Re: Buna seara,

Va multumesc mult !
Oricum va apartine si voua meritul, doar de aici de la voi am invatat multe.
Multumesc lui Ancistrus care a avut rabdarea de a discuta cu mine si a ma sfatui.
Mie, imi este de mare folos acest forum de unde am multe de invatat.

Inteligenta ma urmareste……dar eu sunt mai rapid.

26

Re: Buna seara,

Shadows A scris:

Multumesc lui Ancistrus care a avut rabdarea de a discuta cu mine si a ma sfatui.

   Cu placere dar scoate scalarul ala de acolo ca se sufoca lol

27

Re: Buna seara,

Salut,
In sfarsit m-am hotarat la un filtru si cu economiile de rigoare am reusit sa-l achizitionez.
Acvariul este bine nu am probleme, despre filtru prea multe nu pot spune fiindca este in functiune de o saptamana ( pana acum este ok ).
Atasez cateva poze :

Inteligenta ma urmareste……dar eu sunt mai rapid.

28

Re: Buna seara,

Va salut din nou, binenteles ca dupa investitia mea in filtru ( de care sunt foarte multumit ), au mai intervenit diferite schimbari :
Prima ar fi iluminarea unde am mai adaugat 14W, deci acum am un Philips PL 24w 840 si un Osram T5 14W 865.
A doua a fost achizitia Volcanitului de care sunt foarte incantat.
A treia a fost construirea unei bombe de CO2.
O sa atasez cateva poze cu acvariul :

Inteligenta ma urmareste……dar eu sunt mai rapid.

29

Re: Buna seara,

foarte buna evolutia... in primele posturi parca ma vad pe mine smile)) ... singura problema sunt scalarii care chiar le trebuie un acvariu mai mare... bafta in continuare!

Where My Shrimps At?

30

Re: Buna seara,

Salut,

Inteligenta ma urmareste……dar eu sunt mai rapid.

Re: Buna seara,

Frumoasa evolutie,imi place  :apl  :apl  :apl

marian37

32

Re: Buna seara,

va salut, si va doresc un an nou minunat,
multe nu s-au intamplat in ultima perioada, scalarii o duc bine in garsoniera lor, baiatul cel voalat( stanga ) azi implineste 3 ani (l-am avut de mic), si azi noapte am montat noul sistem de lunina ( balast Osram 2x24w, si neon 830+865+reflector tabla inox ), imi place cum arata lumina in acvariu ( acum o sa inceapa lupta cu algele smile ), atasez o poza cu acvariul la sfarsit de an si poze facute azi dimineata cu instalatia de lumina,
va salut si va doresc un an nou mult mai bun decat cele trecute !

Inteligenta ma urmareste……dar eu sunt mai rapid.

33

Re: Buna seara,

Arata bine,capacul lai facut cam ca si al meu,important este ca ti-a reusit big_smile

34 Editat de Shadows (2014-12-31 21:14)

Re: Buna seara,

La Multi Ani !!!
Sa ne vedem in noul an cu bine.
Eu sunt tot cu acelasi acvariu.

Inteligenta ma urmareste……dar eu sunt mai rapid.

35

Re: Buna seara,

Arata bine acvariul  :sok  ,
pacat ca nu vrei sa renunti la scalari il face sa para tare mic acvariul , cred ca niste pesti de talie mica ar arata mult mai bine in acvariul tau.

Multa bafta in noul an si ganduri bune!  :noroc

36 Editat de Shadows (2020-01-09 23:28)

Re: Buna seara,

Va salut din 20...20, vad ca nu mai suntem multi aici...., asa arata acum noul meu acvariu.

Inteligenta ma urmareste……dar eu sunt mai rapid.

37

Re: Buna seara,

si poza

Inteligenta ma urmareste……dar eu sunt mai rapid.