Re: Un nou proiect.

danielt A scris:

Adica asa. Eu l-am reglat cam din ce-mi aduc aminte cum arata pestele asta in realitate.

Din cate stiu eu in acvariul de apa sarata se foloseste ca iluminat o nuanta de albastru, destul de intensa, nuanta ce influienteaza si fotografia. Unde nu mai pun ca nu sunt fotograf de meserie. Dar cand este acvariul gata te invit la mine sa facem o sedinta foto.  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

82

Re: Un nou proiect.

Astept PM cand e gata.

83

Re: Un nou proiect.

Arata din ce in ce mai spectaculos. Taticule esti meserias. Jos palaria :apl

Multi vad, putini cunosc !

84

Re: Un nou proiect.

Pe viitor asteptam si niste poze cu lumina aprinsa e pacat ca nu se vad foarte bine din cauza intunericului

Re: Un nou proiect.

fabyan A scris:

Pe viitor asteptam si niste poze cu lumina aprinsa e pacat ca nu se vad foarte bine din cauza intunericului

carcotasilor  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

86

Re: Un nou proiect.

din ce in ce mai frumos ^:)^
mai ca ma bate si pe mine gandul la un saratel  big_smile

87 Editat de pomi (2012-02-27 23:33)

Re: Un nou proiect.

Frumos, chiar frumos ce se vede aici.

Pacat de balansul de alb smile


Florin, poti sa divulgi coturile aproximative de startare/intretinere ale acvariului?

Pentru unul de 40 litri, cat ar fi?

Re: Un nou proiect.

pomi A scris:

Frumos, chiar frumos ce se vede aici.

Pacat de balansul de alb smile


Florin, poti sa divulgi coturile aproximative de startare/intretinere ale acvariului?

Pentru unul de 40 litri, cat ar fi?

Desi este paradoxal cu siguranta costurile nu se ridica peste un acvariu de ciclide asa cum esti tu obisnuit. Toata lume fuge de costuri. Cu siguranta au fost 1-2 firme pe piata care au venit cu niste scoruri de te durea capul, insa acum au inceput sa se gaseasca mai la toate colturile tot ce iti trebuie pentru un marin.
Acum sunt foarte obosit insa daca vrei astept telefonul tau sa iti explic cam cum stau lucrurile.
Unul de 40 de litri pentru inceput nu poate sa depaseasca mai mult de 500 ron. La mine cresc 2 clarkii si o anemona cu 2 leduri si o pompa de valuri de aproximativ 3 luni si se simt exeptional.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

89

Re: Un nou proiect.

Ne auzim maine, pe lumina smile

Re: Un nou proiect.

Superb acvariul  ^:)^  Pestii sunt foarte frumosi . :apl  :apl

Re: Un nou proiect.

Mai avem cateva imagini, insa promit sa revin cu ceva poze de actualitate acestea sunt un pic mai vechi.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

92

Re: Un nou proiect.

:apl  :apl  :apl
Esti tare taticule big_smile

Re: Un nou proiect.

Foarte frumos !  :apl  :apl  :apl  Imi place pestele din ultima poza . ^:)^

Re: Un nou proiect.

Este vorba zebrasoma flavescens un peste ce se afla pe cale de disparitie din pacate. Imbucurator este faptul ca a crescut destul de mult pretul acestui peste in ultima perioada iar in acest fel vor fi mult mai putine exemplarele ce vor muri in acvariile noastre. Bine stiut este faptul ca acest peste nu se inmulteste in captivitate. Insa speram ca aceasta superba specie sa poata rezista multi ani de acum inainte.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Un nou proiect.

Imi pare rau sa aud ca e in pragul disparitiei , sper sa faca ceva chinezii si cu specia asta ca doar au inmultit in captivitate panda care era considerat la fel de greu de inmultit . Acum pare si mai frumos pestele  ^:)^  Sa-ti traiasca !

Re: Un nou proiect.

din plictiseala am pus mana pe aparatul de fotografiat si am facut cateva poze, iata ce a iesit

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

97

Re: Un nou proiect.

Sunt foarte frumosi.Sa te bucuri atat tu cat si noi de  privelistea acestor pesti minunati.De curiozitate :- cat a costat pana acum investitia? :-

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

98

Re: Un nou proiect.

Ce-ti mai place sa te pozezi Florine  ^:)^
Superb ! Adunam dintii de pe jos  :apl

Multi vad, putini cunosc !

99

Re: Un nou proiect.

acvariidevis A scris:

din plictiseala am pus mana pe aparatul de fotografiat si am facut cateva poze, iata ce a iesit


Nu pot sa spun decat: "Cat mai multa plictiseala"
As cere si o filmare, sa ne relaxam si noi ...  :fok

Ofera sfaturi nu jigniri!

100

Re: Un nou proiect.

frumos, foarte frumos
p.s vreau si eu un puffer