1 Editat de sacuraba (2012-04-10 22:54)

Subiect: ce varietati de discusi sunt

SALUTARE. Ce varietati sunt discusi? mascul sau femela?Ce pot sa va zic este ca ala albastru are aripioara de sus terminatia ascutita si capul i sa bombat putin(cred) roll In rest daca sie cineva cv si poate sa ma ajute ii raman recunoscator. Ala albastru si ala rosu cu alb se comporta ciudat cateodata se bat bot in bot altadata se lovesc cu cozile??????????????????????? :sevil  ei au intre 4 luni si 1 an cred in functie de marime. uni au crescut super bine altii nu. bolnavi nu prea au fost au mancat bine dar nu au crescut toti la fel. cel mai mare este ala alb si rosu cu ala albastru si au 17 cm restul sunt mai mici
Acvariu are 80cm inaltime 80 lungime si 40 latime

2 Editat de sacuraba (2012-04-10 22:28)

Re: ce varietati de discusi sunt

in poza 5 se vede cum perleaza plantele

Re: ce varietati de discusi sunt

sacuraba A scris:

in poza 5 se vede cum perleaza plantele

   Perleaza si discusii lol Sa-i stapanesti sanatos!

Re: ce varietati de discusi sunt

Foarte frumosi pesti  :bf  sa iti traiasca si sa te bucuri de ei  :fok

5

Re: ce varietati de discusi sunt

Va multumesc. Nu cred ca voi putea sa renunt vreodata la discusi. Si totusi va dati seama ce sunt baieti...fete

6

Re: ce varietati de discusi sunt

Salut, Mario... in general, doar cei cu multa experienta in cresterea si inmultirea discusilor iti pot spune, doar din poze, ce sex au. Nu vei fi 100% sigur decat in momentul in care vor depune icre. Asa ca, multa rabdare  smile

7

Re: ce varietati de discusi sunt

Da ma asteptam la un raspuns ca asta. Am citit si tot citit si am ajuns si eu la concluzia ca trebuie sa am rabdare dar am incercat si eu poate stie cineva macar 70% ca 50% este la ghici

Re: ce varietati de discusi sunt

sa-ti traiasca ! foarte frumosi discusii.