1

Subiect: o noua amenajare

sant curios daca e mai bine asa decat inainte ...astept critici dar nu legat de lipsa de plante ,,,,la noi e sahara ....

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

2

Re: o noua amenajare

asa arata acuma

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

3

Re: o noua amenajare

asa arata inainte

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

4

Re: o noua amenajare

Foarte frumos smile

rabdare si tutun :smoke    0722.731.565 "Cosmote"

5

Re: o noua amenajare

Backgroundul acela lai cumparat sau e Homemade

6

Re: o noua amenajare

A iesit super,cat despre plante merg lasate asa,eu cred ca cei mult strica,ar mai merge doar niste riccia pe jos!Iar scalarii sunt super!Felicitari wink

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

7 Editat de costi8 (2009-12-11 21:12)

Re: o noua amenajare

soto_san A scris:

asa arata acuma

Anubias-ul arata foarte tare asa cum l-ai asezat acum,numai ca eu as schimba putin ordinea,as pune la baza buturugii pe cel mare de sus ,pentru ca va creste mai mare si nu da bine ,asa-i specia asta de anubias ( Anubias barteri nana )daca nu ma insel,chiar as mai cupla-o cu vreo doua buc.si as forma o tufa frumoasa acolo jos.si inlocuieste-o cu alta din speciile mai pitici care cresc foarte frumos si cu frunze mult mai mici , asa cum sunt celelalte, (adica ok)cel putin asa le vad eu.
planta din dreapta (cea inalta)as scoate-o, si as replanta-o stanga spate in colt.
in dreapta spate incepand din coltul acvariului as planta niste  Cryptocoryne wendetii brown , vreo trei buc.
daca ai avea posibilitatea sa te ancorezi de background (foarte frumos, felicitari)cu niste anubias pe ici pe culo , una mai sus alta mai pe la semi inaltime si tot asa, ar fi super.

in rest arata foarte frumos si asa. felicitari.

8

Re: o noua amenajare

Foarte frumos!
Bravo!!!

9

Re: o noua amenajare

o sa incerc sa mai fac mai fac rost de plante ....cand o sa merg la CJ .....multumesc pt sfaturi

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

10

Re: o noua amenajare

tare decorul din spate...;)..defapt tot acvariu..

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

11

Re: o noua amenajare

felicitari! deosebit!
decorul este aplicat in exterior sau este in relief in interior?

12 Editat de bogdivaio (2010-02-18 16:32)

Re: o noua amenajare

decorul e lipit pe sticla din spate,e un decor tip autocolant..arata misto acvariul,l-am vazut personal big_smile...acvariul arata putin mai diferit acum,zic eu in bine big_smile

13 Editat de pelly67 (2010-02-18 16:43)

Re: o noua amenajare

decorul arata bestial...cel putin in poze smile

14

Re: o noua amenajare

decorul ar o culare mai inchis in realitate dar in poze iese mai galbui..oricum e tare misto..gasesti ceva asemanator aici:
http://www.animaniashop.ro/produs.php?i … -J05-40cm.

...pe saptamana viitore trebuie sa-mi ajunga si mie decorul de mai sus ca am pus-o pe prietena mea sa-l cumpere fiind din Baia Mare unde e si locatia magazinului

15

Re: o noua amenajare

l-am vazut deja! sa pui poze dupa ce il lipesti pe al tau!
...hai ca ii stricam socotelile lui soto_san, discutam in alta parte tongue

16

Re: o noua amenajare

arata mai bine acum,cu siguranta
si eu nu cred ca este un autocolant
din poza respectiva nu poti sa iti dai seama
bafta in continuare

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

17 Editat de bogdivaio (2010-02-18 17:10)

Re: o noua amenajare

tzae A scris:

arata mai bine acum,cu siguranta
si eu nu cred ca este un autocolant
din poza respectiva nu poti sa iti dai seama
bafta in continuare

poate esti tu Toma necredinciosul dar daca citeai mai sus ai fi vazut ca am spus ca am fost la el acasa sa-i vad acvariul, ba de mai multe ori chiar,suntem prieteni(facem contrabanda cu pesti,plante,melci de la unu la altul smile )...deci te asigur ca e un background tip autocolant lipit pe sticla din spate

P.S.poti crede ce vrei,free country big_smile

18

Re: o noua amenajare

wow..arata mult prea bine sa fie autocolant. E super, aduce mult cu unul 3d dar e o economie sanatoasa de spatiu. Bravo. Foarte frumos tot acvariul.

Etiamsi omnes, sed non ego.

19

Re: o noua amenajare

is curios cum se vede in realitate decorul..;-??

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

20

Re: o noua amenajare

iti spun eu..e putin mai inchis ca in poza,o nuanta de gri a pietrele..arata foarte bine cool