1 Editat de tabaks (2012-05-07 19:37)

Subiect: vierme, cum scap de el?

Salut!M-am pricopsit cu aratarea asta in acvariu.Pana acum nu am mai intalnit asa ceva.Cum scap de el?
Precizez ca acvariul este in perioada de ciclare.In acvariu nu se regasesc pesti,decat 3 melci pomacea pe care i-am hranit cu fulgi Tetramin.
Deci...AJUTOR!!! :pls

http://www.youtube.com/watch?v=tU_jdxN3 … e=youtu.be

Re: vierme, cum scap de el?

lol  lol  lol Superb viermisorul de substrat, sa iti traiasca  lol . Si eu am avut, desi nu cred ca erau asa mari, dar cum apareau , ii mancau pestii asa ca nu mi-am facut prea mari probleme.

3

Re: vierme, cum scap de el?

Problema cu el, este ca imi scoate substratul la suprafata nisipului.

Re: vierme, cum scap de el?

Mda este serioasa treaba... mai ales cum se agita asa, zici ca da din mânuţă... eu zic sa refaci tot setup-ul... lol

tabaks A scris:

Problema cu el, este ca imi scoate substratul la suprafata nisipului.

   Ia ceva dur in mana, asteapta pana se agita si POOOC!!! Ai scapat de viermisor :hug

5

Re: vierme, cum scap de el?

Ancistrus A scris:

Mda este serioasa treaba... mai ales cum se agita asa, zici ca da din mânuţă... eu zic sa refaci tot setup-ul... lol

tabaks A scris:

Problema cu el, este ca imi scoate substratul la suprafata nisipului.

   Ia ceva dur in mana, asteapta pana se agita si POOOC!!! Ai scapat de viermisor :hug

Cea mai tare solutie posibila  lol  lol  lol

Multi vad, putini cunosc !

6

Re: vierme, cum scap de el?

Speram sa gasesc un raspuns promt si la subiect si pentru asta, multumesc celor care au facut-o. :noroc
Cand o sa ma inscriu la vreun concurs de bancuri, o sa apelez si la membrii mai glumeti de aici.

7

Re: vierme, cum scap de el?

tabaks, lasand glumele mai putin gustate ale unora, nu ai de ce sa-ti faci griji.
Poti pur si simpu sa-l scoti din acvariu pe musafirul nepoftit. :fok

8

Re: vierme, cum scap de el?

tabaks A scris:

Speram sa gasesc un raspuns promt si la subiect si pentru asta, multumesc celor care au facut-o. :noroc
Cand o sa ma inscriu la vreun concurs de bancuri, o sa apelez si la membrii mai glumeti de aici.

:apl
eu zic sa bagi ceva pestisor sa vezi daca nu-l mananca,dar nu ancistrusi:D sau alti pesti ce mananca alge :noroc

ignoranta doare cel mai tare:)

Re: vierme, cum scap de el?

Eu ti-am zis sad sa nu iti faci probleme ca nu e mare scofala si ca il vor manca pestii cand ii bagi.

Ancistrus A scris:

Mda este serioasa treaba... mai ales cum se agita asa, zici ca da din mânuţă... eu zic sa refaci tot setup-ul... lol

tabaks A scris:

Problema cu el, este ca imi scoate substratul la suprafata nisipului.

   Ia ceva dur in mana, asteapta pana se agita si POOOC!!! Ai scapat de viermisor :hug

HAHAHAHAH  lol  lol  lol

10

Re: vierme, cum scap de el?

mirceajifcu A scris:

Eu ti-am zis sad sa nu iti faci probleme ca nu e mare scofala si ca il vor manca pestii cand ii bagi.

Ancistrus A scris:

Mda este serioasa treaba... mai ales cum se agita asa, zici ca da din mânuţă... eu zic sa refaci tot setup-ul... lol

tabaks A scris:

Problema cu el, este ca imi scoate substratul la suprafata nisipului.

   Ia ceva dur in mana, asteapta pana se agita si POOOC!!! Ai scapat de viermisor :hug

Multumesc pt sfat Mircea! :noroc

Poate stau eu mai prost la capitolul "umor".Dar cu siguranta, nu am doi ani sa ma bat cu ratele pe dude...

11 Editat de Dorucdm (2012-05-07 23:41)

Re: vierme, cum scap de el?

Pune repede un turban pe cap si ia un fluier in gura... e sansa ta sa fii fachir!!!  :apl
Eu sunt glumet decand cu acvariul, tie iti  e teama de nimicura aia de viermisor???
Serios acum, orice pestisor viseaza la asa delicatesa.
Eu, unul, l-as tine ptr ritmul care-l are in "sange"!  :ang
Daca aveai  crescatorie de "dansatori"ma abonam si eu la tine!!!!l
Unde l-ai gasit?  E asa de dulce ca-mi vine sa mor dupa el  :apl   :apl   :apl :apl Il vreau eu urgent!!! smile

12

Re: vierme, cum scap de el?

Dorucdm A scris:

Pune repede un turban pe cap si ia un fluier in gura... e sansa ta sa fii fachir!!!  :apl
Eu sunt glumet decand cu acvariul, tie iti  e teama de nimicura aia de viermisor???
Serios acum, orice pestisor viseaza la asa delicatesa.
Eu, unul, l-as tine ptr ritmul care-l are in "sange"!  :ang
Daca aveai  crescatorie de "dansatori"ma abonam si eu la tine!!!!

Daca ai vedea cum imi scoate substratul deasupra nisipului, cu siguranta  ai zice pas. :sok

13

Re: vierme, cum scap de el?

tabaks A scris:

Cand o sa ma inscriu la vreun concurs de bancuri, o sa apelez si la membrii mai glumeti de aici.

   Si daca eram mai serios, m-ai fi luat mai in serios? big_smile Mai glumim si noi, ca doar nici un pestisor nu stie ce sa faca la vederea unui asa viermisor apetisant... sau stie? big_smile

Technics A scris:

lasand glumele mai putin gustate ale unora, nu ai de ce sa-ti faci griji.

   Din raspunsurile date esti cam singurul care "gusta putin"... relaxati-va oameni buni ca va apar cearcane lol