1 Editat de andrei_bv85 (2012-12-28 18:34)

Subiect: Salut si bine v am gasit oficial

Intrucat  mi s a atras atentia de a trece si pe la aceasta rubrica a forumului si nu numai din acest motiv am zis sa ma prezint.
Asadar ma numesc Andrei si sunt din Brasov,desi sunt inscris din februarie anul trecut pe acest forum din diferite motive abia acum am reusit sa mi dezvalui identitatea big_smile .
Detin un acvariu juwel monolux 60,despre lumina un lt 15w natur 9000k  ,un filtru intern cristal profi i100,multumit pana acum de dotari.
Fertilizant sera florena, sera flore plus.
Pesti,  7neoni, 5rodostomusi,5razbora,5cardinali, 1 ancistrus,4 sterbai ,creveti red cherry,pomacea,melci asasini,melci de substart.
Cam atat deocamdata ,salut smile

bafta,

Re: Salut si bine v am gasit oficial

Te salut Andrei!

andrei_bv85 A scris:

Filtrare sera florena, sera flore plus.

   Daca iti face placere poate pui si cateva poze cu acvariul, pana atunci mare grija cu "filtrarea" asta... sa nu te umpli de alge lol

Re: Salut si bine v am gasit oficial

Cateva poze

bafta,

Re: Salut si bine v am gasit oficial

Salut si bine ai venit! Arata frumos acvariul, dar pune si o poza de ansamblu sa il vedem in toata splendoarea lui.

Re: Salut si bine v am gasit oficial

Poze cu "splendoarea" lol

bafta,

Re: Salut si bine v am gasit oficial

Salut si bine ai venit ! Reusit acvariul :fok cred ca l-ai fi pus mai bine in evidenta daca faceai pozele fara blitz.

Re: Salut si bine v am gasit oficial

foarte frumos,ai putea sa imi spui cum se numesc pestii aceia ce arata ca si neonii doar ca sunt gri si coada rosie!!!??? si muschiul acela de pe nuca de pe nuca de cocos cum ai reusit sa il prinzi!!?? big_smile  :sok

Primi care mor sunt cei care merg inainte....

8

Re: Salut si bine v am gasit oficial

Salutare si bine..ai venit...frumusel acvariul...dar "colectia de termometre"...cred ca ar da mai bine pe laterala..sa nu atraga atentia in fata...
In rest ape limpezi iti doresc

http://www.youtube.com/watch?v=sjnCj_FelIE

Re: Salut si bine v am gasit oficial

catalinradi A scris:

foarte frumos,ai putea sa imi spui cum se numesc pestii aceia ce arata ca si neonii doar ca sunt gri si coada rosie!!!??? si muschiul acela de pe nuca de pe nuca de cocos cum ai reusit sa il prinzi!!?? big_smile  :sok


pestisorii se numesc RASBORA (cred ca la ei te referi).
muschiul se poate prinde cu o plasa sau cu ata, depinde si de nuca de cocos.

I challenge myself everyday!

10

Re: Salut si bine v am gasit oficial

BrindushaP A scris:

pestisorii se numesc RASBORA (cred ca la ei te referi).

   Nu, se refera la "neonul saracului", respectiv Tanichthys Albonubes :fok

Re: Salut si bine v am gasit oficial

Ancistrus A scris:
BrindushaP A scris:

pestisorii se numesc RASBORA (cred ca la ei te referi).

   Nu, se refera la "neonul saracului", respectiv Tanichthys Albonubes :fok

exact....ms mult...am sa incerc sa caut pe la petshop=uri:)....sunt frumosi:) :acv  :sok

Primi care mor sunt cei care merg inainte....

12 Editat de andrei_bv85 (2012-12-28 18:37)

Re: Salut si bine v am gasit oficial

Salutare,marius nu sunt un bun fotograf nu ma prinde aceasta arta sau indeletnicire  big_smile.De colectie ce sa zic nu eram sigur de unul din termometre :- .Are dreptate ancistrus asa se cheama,insa eu l am gasit in pet shop sub denumirea de peste cardinal,dar in unele scrieri apare si sub denumirea de plevusca de china sau pestele colibri datorita dimensiunii. :sok

bafta,

Re: Salut si bine v am gasit oficial

Muschiul eu il prind cu fir textil,e de incredere si cam invizibil wink ,spor

bafta,