1

Subiect: Hrana ciclide africane

Nu am vazut vre`un subiect asemanator, daca exista imi pare rau, sper sa nu fie cazul. Cei care aveti africani de ceva vreme, ce le dati sa pape? Exista hrana, am vazut la pet-shop diverse sortimente. De la JBL am vazut ca au separat pentru locul de provenienta, de la sera si inca vre`o 2-3 branduri no name. Momentan le`am luat 2 cutiute mici de la JBL, una JBL spirulina si pentru ca am si niste Venustusi am luat si JBL Grana Cichlids, ca sa vad daca le plac si daca le priesc. As dori niste recomandari de la voi, din propria voastra experienta. Multumesc:D

Etiamsi omnes, sed non ego.

2

Re: Hrana ciclide africane

Stiu ca nu mai ai ciclide dar pt.altii am sa pun o lista cu hrana pt. ciclide africane:hikari cichlid excel,jbl novo malawi(38% spirulina),sera granugreen,sera granured,de la ocean nutrition,aquatic nature,de la tetra etc.si cele congelate.Cele mai laudate sunt cele de la nls dar din pacate nu se gasesc pe la noi. http://nlsfishfood.com/

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

3

Re: Hrana ciclide africane

ok, dar sunt cumva si solutii alternative? de ex, azi nu am mai avut timp sa le iau de mancare... am avut in plan insa m-a prins ploaia pe drum, am intrat cu masina intr-un lac pe soseaua colentina si acolo am ramas, apa imi trecea de praguri... in mers sarea pe capota... a treebuit sa trag pe dreapta sa se scurga apa de pe la motor si nu am mai ajuns la petshop... problema e ca pana duminica nu am cum sa rezolv problema... daca la dau fulgi clasici, care ii am pt acvariul plantat, sau mai am tetra discus granule - pt pui de kribensis, pot sa le dau asta pt 1 zi?

Life is true and it's deserve to live

Re: Hrana ciclide africane

poti sa incerci cu ficat vita taiat marunt sau vita fish