61 Editat de Gupanu (2012-07-28 23:54)

Re: Regulament vot

Am asistat...la discuti si la deznodamantul acestora....ca user al acestui forum..am dreptul sa intreb si eu de ce sau luat decizi asa de drastice?....in ce temei al regulamentului a fost descalificat....?...ca nu inteleg nu sunt avocat..dar am citit regulamentul cap coada..si nu gasesc nici unde asa ceva...nu inteleg care ii problema daca un participant isi suna un amic cu drept de vot si il roaga sa il voteze....unde ii lipsa de fairplay in asta ?...hai sa zicem ca era lipsa de fairplay...si incalcarea regulamentului...daca un concurent ii zicea altuia...""voteazama si impartim premiul"...sau mai stiu eu ce.
In fine probabil o sa imi urc cativa in cap....ca nu m-am putut abtine sa imi spun parerea...dar nu mi se pare cinstit ce sa intamplat..daca facem asa cu toti concurenti din provincie..care ar putea sa fie o problema pentru alti ..chiar nu mi se pare ok

Ape limpezi va doresc

http://www.youtube.com/watch?v=sjnCj_FelIE

62

Re: Regulament vot

Paragraful acesta iti spune ceva?: - In orice situatie neacoperita specific de prezentul regulament, intotdeauna se va aplica decizia administratorilor forumului.
   Exemplu suplimentar: incorectitudinea desfasurarii tranzactiilor din cadrul rubricilor vinzari, cumparari, schimburi/donatii, poate face obiectul unor sanctiuni aplicate de catre administratie, cu toate ca nu nu exista referi explicite la acest aspect?
   Daca ai cunostinta de vreun regulament care acopera absolut toate spetele incalcarii lui si sanctiunile aferente, as fi bucuros sa-l folosesc ca sursa de inspiratie.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

63 Editat de rodoselada (2014-02-26 00:21)

Re: Regulament vot

aici a murit aceasta initiativa? As vrea sa-o propun altfel:
descidem o rubrica numita Competitii
acvarii plantate 10-60l
                         60-200l
                         200-xxxl
acvarii ciclide
biotop
cele mai reusite poze cu plantele din acvariu
cele mai reusite poze cu poze pesti/nevertebrate

si facem concurs lunar fie care pune 2 poze cu acvariul inscris iar la una din poze scrie pe o coala de hartie categoria si data fotografieri, cu acest setup se poate participa o singura data/an.
castigatorul va primi  lauri 1 dreptul avatarului, normal aurii si va sta scris categoria, locul 2 argintii, 3 bronz sau alte propuneri, si in acelas timp se locul 1 se va califica automat pentru finala anuala
participanti pot participa cu un alt setup in cursul aceluias dar cu o vechime de peste 3luni.

pentru a evita discutiile acest concurs este fara premii materiale rolul lui este de a motiva acvaristi.

astept completarii si sfaturii.

Modestia este calitatea celor care nu au calitati.