1

Subiect: Nano 300l

Salutare. Ma numesc Victor si incerc sa imi petrec timpul liber intr-un mod cat mai placut. In cea mai mare parte a timpului ma ocup de acvaristica.

In cele ce urmeaza, va prezint primul meu acvariu nano DIY de 300 litri:

- iluminare: 5*54W T5 (2XGiesemann, 1XAM Plant Grow, 2X965 Osram) - program 10-14; 18-22;
- filtrare: filtru extern JBL Cristal Profi 900, filtru de substrat DIY activat de un filtru intern Resun SP 2500 si un wave maker Resun;
- fertilizare: PPS Pro, Trace Mix - marca inregistrata Cristi Ionescu
- Ph controller Dupla Alpha cu sonda reincarcabila de sticla Dupla (set complet) cu reactor extern Sera 1000;
- substrat: pietris cuart 3mm fara substrat fertiliizant;
- fauna: Neoni, Scalari, G. Ternetzi, Otto, Kuhli loach, Black Skirt Tetra, Ancistrus
- flora: Nymphaea tiger, N.rubra, E.vesuvius, L.aromatica, L.inclinata "Cuba" plus inca aproximativ 30 de specii de plante pe care va las placerea sa le identificati singuri.

http://img43.imageshack.us/img43/4184/img0661sm.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Poza de mai sus, dupa cum se vede, este realizata anul trecut. In momentul de fata, acvariul este putin schimbat, specii noi si rare de plante le-au luat locul celor vechi. Saptamana viitoare o sa va prezint o imagine mai actualizata

2

Re: Nano 300l

Salut, Victor.. frumos "nano".  smile
Aseptam poze mai recente, cu acele specii rare de plante si... ceva mai multe date despre activitatea ta ca acvarist.  wink

Auzi la el... 300 litri = nano.  lol

3

Re: Nano 300l

Bine ai venit Victor,
dragut "nano" asta al tau, asteptam o poza cat mai recenta  :fok

Re: Nano 300l

Frumos acvariul!
   Imi plac ternetzi (Black Skirt Tetra) cum se vad in grup mai mare.