Subiect: Tetratec ex 1200

Desi ma simteam foarte "mandru" de tetratecul meu ca nu curgea intro seara mi-a facuto ... a inceput sa curga de ziceai k e dambovita , nefiind acasa fratele meu a inchis robinetii, a mai curs vreo 10 minute mia spus el si sa oprit (probabil ce mai avea in capac). Cand ajung acasa dupa vreo ora am inceput sa caut garnituri  (tata fiind instalator sanitar aveam de unde alege big_smile ) desfac ace hose adaptor pun garnituri noi toate bune si frumoase fac testul vacumului  iese perfect nu mai pierdea dar cand sa il pun in carcasa am observat ca acei dintisori care tineau hose adaptorul sunt rupti /dati peste cap ...prbabil fratemiu a si tras de  furtune ... adica mai mult ca sigur, degeaba am pus tot ansamblul la loc ca degeaba curgea ca Dunarea de data asta. A doua zi am fost in Brico-Store si am luat epoxi ... am zis da daca il lipesc macar sa fie ceva mai tare ... deageaba fratilor nu a tinut decat 5 minute m-am enervat si lam pus pe direct am luat frumos furtunele leam manjit bine cu epoxi si leam bagat direct in locurile unde intra hose adaptorul si acum  merge "Blana" nu curge deloc ca sa vedeti ce am facut o sa atasez niste poze din timpul bricolajului

Re: Tetratec ex 1200

Nu lea luat din prima. Cei care doresc sa faca ce am facut eu sa aiba grija sa nu indese furtunele prea mult ca se obtureaza jos, puneti primadata furtunul pe in si a doua oara pe out si suflati pe in sa fiti siguri ca nu ati obturat vreun furtun .

Re: Tetratec ex 1200

bravo
daca te duceai la service probabil ca-ti dadeau cu flit eroare de utilizator
sper sa nu patesc si eu la fel :pls  cei drept eu am ex 700 si nu prea il desfac dacat atunci cand debitul este foarte mic dar si curat la el