1

Subiect: World's Largest Cylindrical Aquarium, Berlin-Germany

Asta da ceva inedit!!! Luati de va minunati

Etiamsi omnes, sed non ego.

2

Re: World's Largest Cylindrical Aquarium, Berlin-Germany

In constrctie...

Etiamsi omnes, sed non ego.

3

Re: World's Largest Cylindrical Aquarium, Berlin-Germany

Gata...

Etiamsi omnes, sed non ego.

4

Re: World's Largest Cylindrical Aquarium, Berlin-Germany

inca una

Etiamsi omnes, sed non ego.

5

Re: World's Largest Cylindrical Aquarium, Berlin-Germany

si una cu pestisorii

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: World's Largest Cylindrical Aquarium, Berlin-Germany

E frumos ca idee...Cand o sa vad si in Bucuresti asa ceva? macar un sfert din ce vad in pozele astea...Un acvariu public in Bucuresti....

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

Re: World's Largest Cylindrical Aquarium, Berlin-Germany

Deabia platesc pensiile astia si tu vrei investitii care sa aduca bani la buget? Astepti prea mult de la astia.. sunt preocupati cu un alt tip de gandire..
Se multumesc la a da poporului scandaluri, concerte, mici si telenovele, iar poporu` se multumeste si sta cuminte in fata tembelizorului..
(in timp ce unii muta vapoare, iar altii chiar fac sa dispara flote)

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

8

Re: World's Largest Cylindrical Aquarium, Berlin-Germany

la noi...niciodata, sau cel putin n`o sa mai traim noi sa apucam sa`l vedem. Cine sa faca la noi o investitie care nu produce nimic material,a? Din pacate asta este trista realitate. Cu toate ca daca ma gandesc mai bine, si daca s`ar face, a2a sau a3a zi ne`am trezii cu tag`uri date cu spray sau alte mazgaleli pe el,ca dehh, asa e romanul. In germania au pus oamenii aia civilizati, lebede pe lacurile din parc si ghici cine le face as dispara ca sa le puna pe frigare-ROMANUL. Trist, serios...

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: World's Largest Cylindrical Aquarium, Berlin-Germany

Cezara A scris:

Cine sa faca la noi o investitie care nu produce nimic material,a?

Investitia se presupune ca aduce bani... iar cu un management performant, un acvariu public devine o investitie care aduce bani la buget, chiar daca intretinerea este ridicata. Orice oras care se respecta are un acvariu public. In Londra biletul era 14 lire, cu siguranta romanul de rand nu va da atat, in schimb comunitatea castiga mai mult decat costul biletului..

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

10

Re: World's Largest Cylindrical Aquarium, Berlin-Germany

Schlaffen A scris:
Cezara A scris:

Cine sa faca la noi o investitie care nu produce nimic material,a?

in schimb comunitatea castiga mai mult decat costul biletului..

Cui ii spui tu asta?! unui roman? care distruge si ce mai are prin tara? daramite sa aprecieze ceva facut din banii lui(vorba vine, e si el contribuabil-acum zic si eu la mircea badea:lol:)si care nu`i aduce beneficii materiale, nu cred. Au ramas prea putini care apreciaza asa ceva.

Etiamsi omnes, sed non ego.

11

Re: World's Largest Cylindrical Aquarium, Berlin-Germany

Fara suparare...mi se pare sinistru...! Un cilindru plin cu apa....!

12

Re: World's Largest Cylindrical Aquarium, Berlin-Germany

eu cred ca e interesant, atat timp cat si restul cladirilor sunt la inaltimi apropiate, si arhitectura se potriveste cu acest acvariu, mai ciudat, ce`i drept:)

Etiamsi omnes, sed non ego.