Subiect: ajutor pentru un viitor setup apropiat

ma  gandesc sa  imi  fac acvariul  cu  acesti pestisori Hemichromis lifalili  si ma intreb  daca pe  langa  ei ar putea trai si cory  care imi plac  foarte mult  in momentul de  fatza  am un  acvariu de 55 de litri  de la hornbach 60/30/30
va  rog sa ma intrumati  spre a face acest  set-up va multumesc anticipat  :fcool

Re: ajutor pentru un viitor setup apropiat

hemicromis e' specie agresiva, nu poti baga pestisori pasnici langa ei.

Re: ajutor pentru un viitor setup apropiat

multumesc  pentru  sfat  momentan  am  gasit  oare cum  un set-up pentru acvariul meu  colisa laila  pe care ai  ador  doi gourami leri 8Corydoras albino  doi Sae si un gourami  auriu voi reveni cu foto cand  voi avea  instrumentu de fotografiat doua  fotografii  sunt  disponibile  in  prima  fotografie  su  disparut  scoicile  am pacalito pe  nevastamea  si le-am scos  acvariu sa mutat  din  fereastra   si  mai  am  un hop sa   o mai pacalesc pe nevastamea  sa scap  si  acel  carasel  care  isi  face  de cap  cu plantele mele  voi reveni cu foto de mai buna calitate

4

Re: ajutor pentru un viitor setup apropiat

Poata ii mai tragi o pacaleala si scoti si pietrisul ala albastru...
1) nu da bine in acvariu, nu e natural
2) se strange mizerie multa cand pietrisul e mare, iar mizeria duce la mult amoniac care e toxic pentru pestisori...

Ce simpla mi se parea acvaristica pana sa dau de voi......

Re: ajutor pentru un viitor setup apropiat

multumesc pentru sfaturi altele sunt bine venite