Subiect: Am nevoie de ajutor

Buna ziua. Am mai multe intrebari .
1. Pot pune in acelasi acvariu un pui guppy cu 24 pui molly?
2.Nu stiu daca anuite femele sunt gestante. Imi puteti spune va rog? ( Toate femelele din poze) Scuze claritatea pozelor..sper sa va dati seama.
3.O femela molly mia fatat azi 20-25 pui. Cu ce sai hranesc? La ce varsta sai pun in acvariu comun?

Re: Am nevoie de ajutor

Buna Raluca si bine ai venit!
In primul rand ai cativa pesti bolnavi din cate am vazut si ar trebui separati de ceilalti (F. guppy si F. xifo) sunt cele doua femele care stau pe pietris. Trebuie scoase scoicile si plantele de plastic iti pot dona cateva plante nici nu te-am intrebat si nici nu te intreb daca ai urmat in totalitate pasii ciclari ca sunt ferm convins ca nu ai facut-o, intra aici si ai sa inveti fff. multe
http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … iului-nou/ iar depre boli o sa-ti dau un material pe pm.
Poti tine impreuna pui de molly si cei de guppy iar ca si hrana pentu pui poti achizitiona granule foarte fine sau le pisezi intre degete ca sa zic asa hrana care o administrezi la adulti dar si mai bine citesti despre fiecare specie in parte la rubrica pesti de apa dulce. de mutat la comun cand ajung la 1cm ii poti pune .
Succes

Modestia este calitatea celor care nu au calitati.

Re: Am nevoie de ajutor

Care femela? Din poza asta?  Ce are?

Re: Am nevoie de ajutor

Femela de xipho rosu cu negru e bolnava si cred si cea de guppy care sta tot pe substrat.. tratament nu stiu, eu cam  pierdeam cu ani in urma pestii care aratau asa.. banuiesc ca din cauza calitatii apei. nu ti-am urmarit posturile si nici nu-mi dau seama din claritatea pozei dar tu nu cumva ai marmora maruntita in bazin??