1 Editat de crusu2002 (2013-02-12 03:24)

Subiect: Produse TETRA

Salutare dragi pasionati, am deschis acest subiect deoarece doresc sa ma informez mai bine asupra unor produse de la tetra cumparate de curand.
Am un acvariu de 65 litri dotat cu capac cu tub fluorescent T8 de 15W si reflector pentru dublarea luminii,ncalzitor cu termostat de 50W Aqua Zonic Easy Heater, Filtru intern Aqua Zonic Evo 2 cu filtrare prin burete si carbune activ.
Acvariul l-am ciclat timp de o luna apoi am pus si pesti 4 Guppy 3 Xipho 6 Neoni.
Singurele probleme care au aparut  au fost 2 decese in primele zile singurul mascul de Guppy si singurul de Xipho, deci fetele au ramas fara mascul m-am interesat nu am gasit problema ( ceilalti pesti sunt foarte ok) mai putin una din femele de xipho care este terorizata de celalalt femela.

Ce am cumparat:
Tetra safe start 50 ml
Tetra Crystal Water
Tetra Plantamin
Tetra Easy Balance

As dori de la persoanele care cunosc mai bine, cum se folosesc aceste produse fara a prezenta vreun risc pentru pestisorii mei.
Va multumesc.

Daca nu poti sa-l convingi, macar baga-l in ceata!

Re: Produse TETRA

Sa inteleg ca nu a folosit nimeni sa nu stie nimeni cum se folosesc mai exact?

Daca nu poti sa-l convingi, macar baga-l in ceata!

3

Re: Produse TETRA

Eu zic ca deocamdata nu trebuie sa intelegi nimic, dupa numai o zi, poate fi prea devreme, pentru un raspuns. Pina cind vei primi un raspuns, citeste instructiunile produselor, ia-ti inima in dinti si pregateste-te sa le folosesti, fara a beneficia de experientele altora! Incearca sa-ti asumi niste mici riscuri, asa cum au facut si cei de la care astepti un raspuns... Succes!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Produse TETRA

salut. se poate face acvaristica si fara Safe Start, Easy Balance si Crystal Water. la fel si fara Plantamin, daca nu ai plante naturale.

Pescar hoinar

Re: Produse TETRA

Asta fac dja m.am apult d treaba incet si sigur, am vrut sa vad dak mai e cva d luat in considerare mai ales la safe start k altii au avut probleme, celelalte produsestiu cum sa le urilizez ma intrebam doar dak e vreo smecherie d care sa tin cont

Daca nu poti sa-l convingi, macar baga-l in ceata!

6

Re: Produse TETRA

crusu2002 A scris:

Asta fac dja m.am apult d treaba incet si sigur, am vrut sa vad dak mai e cva d luat in considerare mai ales la safe start k altii au avut probleme, celelalte produsestiu cum sa le urilizez ma intrebam doar dak e vreo smecherie d care sa tin cont

   Te rog sa renunti la limbajul tip "chat", oricum ai dificultati in exprimare si este interzis si de regulament...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Produse TETRA

Am inteles Domnule profesor, de acum inainte o sa am grija cum ma exprim. Sper ca m-am exprimat bine.

Daca nu poti sa-l convingi, macar baga-l in ceata!

8

Re: Produse TETRA

crusu2002 A scris:

Am inteles Domnule profesor, de acum inainte o sa am grija cum ma exprim. Sper ca m-am exprimat bine.

   Nu stiu cum ai ghicit ca sint profesor, poate ghicesti si specializarea? Iti dau ceva... ajutator: este legat de educatie si comportament civilizat... wink

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Produse TETRA

De sport?

Daca nu poti sa-l convingi, macar baga-l in ceata!

10

Re: Produse TETRA

Daca as fi sigur ca prin sport te pot vindeca de mitocanie, da, pentru tine as putea fi si profesor de sport! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!