Re: Experienta Acvarii de Vis

@ catalos - Care ar fi cuvantul jignitor? Care este baza legala?

22

Re: Experienta Acvarii de Vis

Pai baza legala e simpla, adu te rog frumos un psiholog care sa ma catalogheze dupa cum ai detaliat tu. Nu e de acord cu tine, se numeste calomnie, e de acord cu tine, se numeste ca-s paranoic.

E ok asa? Scumpule! Sau sa-l caut eu si sa te actionez in instanta civila?

Vrei sa aduci argument spusele mele despre tine? Hai sa vedem ce este mai greu de demonstrat. Ca esti tu palmas sau eu paranoic?

Mi-au placut intotdeauna copiii. Tu pari delicios!

Re: Experienta Acvarii de Vis

Te faci de ras in continuare. Si daca vrei sa te faci si mai tare, du-te in instanta.  lol
 
Si totusi baza legala de incadrare a calomniei care este?

Intrebare este pentru daniel si avocatu' lui, catalos.

24

Re: Experienta Acvarii de Vis

ionut, sincer denaturati situatia.

pt a te lamuri foarte clar baga un dex cu search bolduit pe calomnie


daca eu fac o afirmatie scrisa sau vorbita (fie ea si voalata) cum  ca "x" sufera de ceva, x care se stie ca e "nesuferind" vine cu patalamaua la mana care atesta acest lucru, si impreuna cu unu-doi personi ce au luat act de afirmatia mea mi-o trage "intr-un cadru legal" de nu mai trece usturimea o perioada buna de vreme.

catalos

25 Editat de Ionut Godea (2013-02-27 04:23)

Re: Experienta Acvarii de Vis

Avocatule, calomnia a fost dezincriminata de mult. Esti in urma.

26 Editat de danielt (2013-02-27 04:43)

Re: Experienta Acvarii de Vis

Intrebarea, agramatul lu' tata.

Pune mana pe codul civil si cauta calomnia. Nu fac scoala cu lucratorii agricoli. Ca tot te-ai bagat neinvitat intr-un subiect care nu te priveste.

Stai relax, sa nu faci crampe, ca pe vremea cand erai foarte implicat in a-mi explica lucruri despre care nu ai habar tot neinvitat ai fost. Nu fa pe domnisoara ca eu am inceput in a te denigra. Doar am relatat experienta anterioara cu tine, dragutule. Multumeste-i Radului ca ti-a facut o introducere aici. Nu uita de contributia ta in domeniu. Eu sunt un simplu practicant, am asteptari de la un premiant ca tine wink

Ca tot ti-a facut placere sa-mi purici textul si sa ma ataci benevol de pe un forum pe altul de parca eram, prin efractie, la tine in casa.

P.S: Si asa se pierdu raspunsul meu catre ghiceste. Raspuns care-i pe prima pagina, scris in timp ce Ionut facea exces de... nepricepere.

27

Re: Experienta Acvarii de Vis

personal nu il cunosc decat pe daniel (pe tine ionut inca nu am avut onoarea).
insa nivelul la care s-a ajuns, cate jigniri mascate cu tenta de mistouri si uneori aer de superioritate, toate astea ma fac sa nu ma mai simt in siguranta printre colegii acvaristi, si sa imi fie teama in a activa pe forumuri (indiferent ce subiecte s-ar dezbate pe forumurile romanesti, intotdeauna vor aparea stari conflictuale, fondate, nefondate sau mai putin fondate, pozitii si supozitii, opinii, pareri, critici cu tente de toate felurile, aduse pana la paroxism uneori). Si cred ca as mai putea continua la infinit. Insa dati-mi va rog voie sa va intreb:

PENTRU CE ?
LA CE BUN TOATE ASTEA ?


un forum (de acvaristica) ar trebui sa fie un loc (online in cazul nostru) in care sa se manifeste cunoasterea (pentru unii) si sa se aprofundeze (pentru altii, cei mai multi in cazul nostru); o zona pt desfasurarea unui colocviu (sau mai multe) pe diferite teme in domeniu; efectuarea de "trade-uri", etc.


citind diverse articole postate de daniel, cat si din conversatiile scurte sau mai lungi purtate cu dumnealui pot afirma cu mandrie ca am asimilat oaresce cunostinte legate de anumite etape ale acvaristicii, lucru pentru care personal nu stiu daca am apucat sa ii multumesc vre-odata.


Ca urmare a celor mentionate anterior, personal mi-as dori ca toata aceasta tevatura sa inceteze matur si respectabil, si fiecare dintre noi sa tragem concuziile (ce se cuvin a fi trase) onorabil.


Va multumesc.

catalos

Re: Experienta Acvarii de Vis

Date fiind injuriile aduse mie (chiar inainte de a fi membru al acestui forum, cat si prin acest thread) de catre userul @danielt, pe care le consider inacceptabile, rog administratia acestui forum sa ia atitudinea corespunzatoare.

29

Re: Experienta Acvarii de Vis

Bafta Ionute! Asta e momentul in care TU sau EU vor parasi acest forum. Fie ca cel mai bun (?) sa castige. Sper sa ai DREPTATE. Daca nu, sper sa nu te vad la stiri ca ai sarit... de la parter.

Sa citez o semnatura a unui membru: Bun venit in Romania, dati-va ceasurile cu 100 de ani inapoi!

Re: Experienta Acvarii de Vis

@ danielt - Singurul motiv pentru care am intervenit aici si am intrat in discutie cu tine a fost faptul ca imi aduci tot felul de injurii. Te-am rugat frumos sa nu mai vorbesti urat despre mine. Bucurestiul nu e departe. Te rog sa iti vezi de treaba ta.

@ administratia - Am fost de acord cu regulamentul forumului. Regulamentul este incalcat in mod repetat de catre userul danielt . Asadar nu mai putem putem vorbi de regulament? Am asistat la murdarirea numelui meu si a persoanei mele, chiar inainte de a face parte din acest forum. Cum este posibil asa ceva? Cer sa mi se strearga tot ceea ce am postat aici. Va multumesc anticipat!

31

Re: Experienta Acvarii de Vis

Ionut Godea A scris:

Avocatule, calomnia a fost dezincriminata de mult. Esti in urma.

Asa este, calomnia a fost dezincriminata. Dar stii cum vine asta? La fel ca si prescrierea unei datorii: nu mai poti fi dat in judecata, dar datoria tot exista pana o achiti.

32

Re: Experienta Acvarii de Vis

Ia enumereaza conasule, injuriile aduse tie spre edificarea administratiei. Sunt chiar curios sa le aflu. Cred ca nici pe alte forumuri nu am folosit niste cuvinte pe care mi le-ai adresat cu alte ocazii si pe care ti le-as indesa la loc daca ai drum pe la mine prin oras.

Sa-ti explic cuvantul care in ochii mei te descrie. Te astept, cand ajungi da-mi un bip si te sun eu inapoi. Numarul il poti afla de prin prieteni.

33 Editat de Ionut Godea (2014-02-24 12:38)

Re: Experienta Acvarii de Vis

big_smile

34

Re: Experienta Acvarii de Vis

Ionut Godea A scris:

Trimite nr. aurolacule.

E hai domne, nu excela. Explica cum faci dumneata acvaristica. Sa nu divagam!

35

Re: Experienta Acvarii de Vis

Ionut Godea
Bucurestiul nu e departe. Te rog sa iti vezi de treaba ta.

asta e "curat-murdar" amenintare.



Ionut Godea
.................................
Cer sa mi se strearga tot ceea ce am postat aici. Va multumesc anticipat!

Ionut, dupa toate cele ce s-au spus, venind din partea dtale aceasta solicitare are un iz tare ciudat.


Catalos
.....fiecare dintre noi sa tragem concuziile (ce se cuvin a fi trase) onorabil.


domnilor, onorabil am spus !  :pls

catalos

36 Editat de Ionut Godea (2013-02-27 06:28)

Re: Experienta Acvarii de Vis

@ catalos - Te-a intrebat cineva ceva? Sau ti-am cerut parerea?

37

Re: Experienta Acvarii de Vis

Parca vad maine pe iRealitatea: Pe fondul consumului de forum, un tanar din Bacau a plojat de la balcon. Tanarul are usoare echimoze dar florile din gradina nu au mai putut fi salvate. Un echipaj de gradinarit a fost trimis la fata locului sa evalueze pagubele. Acum, tanarul e in fata unei sentinte de 30 de zile in folosul plantelor.

38 Editat de Ionut Godea (2013-02-27 06:48)

Re: Experienta Acvarii de Vis

Nu esti comic deloc, papagalule. Esti zmeu in spatele unui calculator.

39

Re: Experienta Acvarii de Vis

Ionut Godea A scris:

Nu esti comic deloc, papagalule. Esti zmeu in spatele unui calculator.

Nu stiu care zboara mai sus dintre noi doi. Nu stiu ce te-a invatat Baracuda dar eu sunt mic copil pe langa ce stil are el  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Poate te invata cate o chestie-doua. Dar trebuie sa mai cresti, pustiule. Tre' sa mai cresti.

Re: Experienta Acvarii de Vis

Da, erau frati... Dar stii frate,  frate da' branza e pe bani  lol
Ce vrei Daniele (@danielt) sa-ti spuna Ionut cum de ii cresc plantele asa bine ???  :sevil