21

Re: STEAUA - Chelsea

no comment!

http://www.actualitati.net/sport/tiriac … tor-555426

Re: STEAUA - Chelsea

d4nu7z A scris:
lucian A scris:

Nu te am jignit nici pe tine nici pe zecile de miliarde de fani ai echipei de langa cimitirul ghencea.Asta sunteti : niste mioare care fac ce zice ciobanul.Daca il suparati iar baga bodyguarzii peste voi si deveniti mielusei.

Cel putin pe noi ciobanul nu ne-a dus in insolventa .. si cea mai mare dezamagire a voastra e 1-1 , 0-0 ... cele mai mari bucurii ale voastre sunt esecurile Stelei ! ...
Daca din punctul tau de vedere consideri ca nu ne jignesti .. te rog sa-ti exprimi opinia in topicul creat de tine "cRapid-chelsea"  , spre surprinderea ta nu sunt nici mioara nici oaie smile eventual pot fi miel sau ca suntem mai multi ne poti numii miei .... Ma simt ofensat si persiflat totodata din moment ce eu nu am facut suporterii rapidisti , tigani sau gunoieri sau alte sinonime egale cu cRapid  ...
Asta e ultima oara cand iti raspund te las sa-ti spui frustrarile in gand .

danut ai grija tata la cuvintele folosite, contravin regulamenului ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: STEAUA - Chelsea

Nu am cum sa nu intervin.
1 - aveti dreptate poate nu fanatici dar cel putin fantastici vor fi.
2- daca te duci la stadion sa vezi o manifestare sportiva nu inseamna ca faci pe placul cuiva ci doar pe placul tau, admosfera la un astfel de meci e fabuloasa.
3- toti cei care simt nevoia sa jigneasca persoanele care se duc sa vada o echipa Romaneasca cum REUSESTE sa faca ceva si in Europa nu au decat sa se abtina si sa astepte cu nerbdare SUPER derby-ul RAPID - DINAMO contand pentru locul 8-9 smile.
4- Vor mai fi si alte rabufniri si frustari dupa acest post. dar nu e problema - STAI CALM, ORICUM CASTIGA STEAUA smile))

Scopul scuza mijloacele! Oare?

24

Re: STEAUA - Chelsea

Stam calmi...ca are ciobanu grija ca echipa de langa cimitir sa castige prin mijloace specifice istoriei patate : brichete valize arbitrii

0749.650.678

Re: STEAUA - Chelsea

Sunt absolut sigur ca ciobanul a reusit sa ii mituiasca pe aia de la Ajax si Abramovici asteapta 4-5 oi de la cioban si ii lasa meciul.
Ca daca vorbim de campionatul Romanesc - imi pare rau, dar rapid si Dinamo joaca atat de prost incat nu e nevoie de nicio mita. Sincer, desi sunt Stelist imi este mila de cluburile astea in ce stare au ajuns. Cine stie poate la anul isi vor mai reveni.
Hai ca nu mai zic nimic de fotbal ca nu are rost, suntem pe un site de acvaristica  :sok,

Scopul scuza mijloacele! Oare?

26

Re: STEAUA - Chelsea

Da..ai dreptate..o sa incerc sa ma retrag si eu ca n are rost sa vb despre o echipa cu istorie patata avand sef de galerie un camatar patron cioban antrenor blatist manager travestit iar cu buna dispozitie in cantonamente pe mache...

0749.650.678

27

Re: STEAUA - Chelsea

Fotbalul nu este punctul meu forte dar va invit sa reflectati la diferenta dintre doua notiuni: microbism si fanatism...! Fceti-o in pauzele lungi si dese (cheia marilor succese) din activitatea voastra ca acvaristi, pe acest forum! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: STEAUA - Chelsea

lol  - Ce descrie minunata - si pare ca asta e cheia succesului totusi nu ?
Vad ca la Rapid - o istorie nepatata - un sef de galerie preot probabil -  patronul este mare afacerist, acuzat pe nedrept de evaziune fiscala, si cu Marele Antrenor recunoscut la nivel de mahala Rada - totusi nu reusiti decat sa chitaiti  de SUB podul Grant  si nimic mai mult.
Eu am un respect deosebit pentru ca voi  sunteti suporteri pentru culori si nu pentru trofee. In felul asta nu va suparati prea tare ca luptati la retrogradare anul asta atat timp cat pe echipament aveti un visiniu stralucior si un alb imaculat (incercati cu Ariel)
Lucian - anemozitatile astea nu prea isi au rostul pe un site de acvaristica, dar de fiecare data cand un suporter al unei echipe care se bate la retrogradare, joaca cu pusti de 17-19 ani, 17 jucatori au fugit mancand pamantul de marile culori ale clubului vine si ataca in termeni peiorativi SUPORTERII si toti oamenii care indragesc un club care a castigat 10 titluri dupa 90` a ajuns in semifinalele UEFA tot dupa 90` si este cea mai galonata echipa din RO  chiar si dupa 90` nu am cum sa nu raspund.
Eu pot fi echidistant si sa apreciez ce are bun Rapidul - tu poti fi ?
Sau esti unul din acei suporteri care vrea sa omoare in bataie pe toti cei care nu tin cu rapidul . Un fel de reeducare comunista, bati omul pana tine cu Rapidul??? Daca esti din categoria doi, degeaba imi tocesc degetele.

Scopul scuza mijloacele! Oare?

29

Re: STEAUA - Chelsea

Vad eu, nu va ajung motivele acvaristice, ca sa va "imbrinciti", o sa ajungeti sa va certati si din cauza culorii ochilor? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

30 Editat de machiaveli (2013-02-27 16:22)

Re: STEAUA - Chelsea

:pp - cu acvaristica sunt ff calm  smile
Nu am destula experienta ca sa ma contrazic cu cineva ori daca am alta opinie nu are decat sa faca ce vrea el/ea la el/ea in acvariu.  :sbr.
Am inteles subtilitatea - cum am zis de ceva timp eu ma retrag din Polemica si-mi cer scuze daca am deranjat pe cineva.

Scopul scuza mijloacele! Oare?

31

Re: STEAUA - Chelsea

Si eu ma opresc aici.va las sa va mandriti cu echipa voastra cea mai buna/tare/exceptionala si va doresc ca in meciul cu Chelsea sa aveti soarta MIELULUI de Paste!!!! O zi minunata va doresc .....

0749.650.678

32

Re: STEAUA - Chelsea

Aici se ajunge din cauza unor retardati (jucatori, antrenori, patroni de cluburi, ziaristi), care invrajbesc prin folosirea abuziva a expresiei "dusmani de moarte", in locul cuvintului adversari.
   Cit de "sarac cu duhul" sa fii, sa nu-ti dai seama, ca ajungi sa-ti urasti aproapele, numai pentru ca este suporterul unei alte echipe?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: STEAUA - Chelsea

Baracuda  - haha as da like la postul tau daca as putea smile

Scopul scuza mijloacele! Oare?

34

Re: STEAUA - Chelsea

Baracuda A scris:

Aici se ajunge din cauza unor retardati (jucatori, antrenori, patroni de cluburi, ziaristi), care invrajbesc prin folosirea abuziva a expresiei "dusmani de moarte", in locul cuvintului adversari.
   Cit de "sarac cu duhul" sa fii, sa nu-ti dai seama, ca ajungi sa-ti urasti aproapele, numai pentru ca este suporterul unei alte echipe?

:sok         http://www.actualitati.net/sport/tiriac … tor-555426

Re: STEAUA - Chelsea

Mai copiii dar de ce va certati ca noi oricum nu avem fotbal, a avut grija sandu si dragomir de acest lucru. Cei care mai mergem pe stadioane o facem din obisnuinta si pt dragostea pentru echipa favorita, dar la capitolul fotbal stam rau taticu'. Dar cum spuneam patronii de cluburi se balacaresc toata ziua, avem presedinti pe post de clovni, iar jucatorii isi scot dintii intre ei si apoi se intreaba de ce sunt acuzati. Iar daca un suporter vrea sa intre cu un banner sau sa aprinda o torta trebuie legat.
Asa ca va invit la o bere. :noroc

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

36

Re: STEAUA - Chelsea

offf...nu stiu ce sa zic referitor la invitatia ta.....CAND??? smile))) ^:)^  ^:)^  :noroc

acvariidevis A scris:

Mai copiii dar de ce va certati ca noi oricum nu avem fotbal, a avut grija sandu si dragomir de acest lucru. Cei care mai mergem pe stadioane o facem din obisnuinta si pt dragostea pentru echipa favorita, dar la capitolul fotbal stam rau taticu'. Dar cum spuneam patronii de cluburi se balacaresc toata ziua, avem presedinti pe post de clovni, iar jucatorii isi scot dintii intre ei si apoi se intreaba de ce sunt acuzati. Iar daca un suporter vrea sa intre cu un banner sau sa aprinda o torta trebuie legat.
Asa ca va invit la o bere. :noroc

0749.650.678

Re: STEAUA - Chelsea

Lucica o sa te las pe tine sa hotarasti urmatoarea intalnire  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^ sa fim in topic iti recomand dupa steaua -chelsea

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

38

Re: STEAUA - Chelsea

Florine , daca limbajul meu contravine regulamentului , te rog sa ma pedepsesti aspru .. insa nu o sa ma las jignit de nimeni fara sa raspund cu aceeasi moneda .. Si inca ceva legat de torte .. la voi ar trebuii interzis cu desavarsire acest lucru .. stii treaba cu suportera careia i-ati stricat fata smile)) :noroc 
Nu o sa mai zic nimic legat de acest subiect , fie ca o sa trecem sau nu de Chelsea , tot respectul pentru ca au ajuns aici si pentru tot parcursul European ..

Doua culori ce le ador

Re: STEAUA - Chelsea

d4nu7z A scris:

Florine , daca limbajul meu contravine regulamentului , te rog sa ma pedepsesti aspru .. insa nu o sa ma las jignit de nimeni fara sa raspund cu aceeasi moneda .. Si inca ceva legat de torte .. la voi ar trebuii interzis cu desavarsire acest lucru .. stii treaba cu suportera careia i-ati stricat fata smile)) :noroc 
Nu o sa mai zic nimic legat de acest subiect , fie ca o sa trecem sau nu de Chelsea , tot respectul pentru ca au ajuns aici si pentru tot parcursul European ..

Aici ai dreptate cu torta si fereasca dumnezeu de asa ceva, insa ce nu a stiut presa este ca in mod normal acolo era locul unde trebuiau aruncate tortele dupa ardere, insa ma repet nimeni nu are o scuza pt mutilarea unei fiinte. Este un subiect care ma depaseste insa face parte din fenomen, eu unul am ars multe torte la viata mea, dar din cauza legii 4 inafara stadioanelor, le prefer de revelion.
Dar ai grija ca atunci cand spui "tigani" este discriminare rasiala si contravine legilor europene iar eu nu am cum sa ma bag.  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

40

Re: STEAUA - Chelsea

acvariidevis A scris:

Mai copiii dar de ce va certati ca noi oricum nu avem fotbal, a avut grija sandu si dragomir de acest lucru. Cei care mai mergem pe stadioane o facem din obisnuinta si pt dragostea pentru echipa favorita, dar la capitolul fotbal stam rau taticu'. Dar cum spuneam patronii de cluburi se balacaresc toata ziua, avem presedinti pe post de clovni, iar jucatorii isi scot dintii intre ei si apoi se intreaba de ce sunt acuzati. Iar daca un suporter vrea sa intre cu un banner sau sa aprinda o torta trebuie legat.
Asa ca va invit la o bere. :noroc

   La asa fotbal, asa... suporteri! Fiecare gen de manifestare artistica sau sportiva, in raport de nivelul la care este reprezentata, are sustinatorii ei.
  Intotdeauna vor exista diferente intre admiratorii manelelor si admiratorii muzicii clasice sau spectatorii din tenis si cei din fotbal. Cu alte cuvinte, cu cit spectacolul este mai accesibil, cu atit numarul spectatorilor va fi mai mare si invers proportional cu calitatea acestora. Sper sa nu deranjez pe cineva...! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!