1 Editat de mariuspopa69 (2013-03-06 16:34)

Subiect: filtru extern boyu

Am fost pacalit prima data cu un shark (intern) 130 lei, acum alta tzeapa tot 130 lei. Sa nu cumparatzi in viatza voastra filtru extern boyu (model05), E O MARE TEAPA!!! toate cumparate de pe animaniashop.

2

Re: filtru extern boyu

Unde e teapa ce nu iti place la ele sau nu merg?

3 Editat de mariuspopa69 (2013-03-06 17:17)

Re: filtru extern boyu

ca bine zici. stii cat am investit pana acum intr un nano? vreo 9mil  :noroc

bitanu A scris:

Scuza-ma ca iti zic, dar in cazul asta tu esti ,,teposul,, wink Sorry!
Pai, daca cautati totate ieftinelile si va luati dupa gurile proaste ale vanzatorilor, asa va trebuie? Ce, alea nemtesti n-ar fi mai bune?! I-a zii!
Eu stiu un lucru: in acvaristica, daca vrei performanta, trebuie bagati bani.

Magazinul in cazul asta, nu are nici o vina.

Chiar, ce nu te multumeste la el si unde ar fi buba, dupa tine?

Re: filtru extern boyu

Dan1981 A scris:

Unde e teapa ce nu iti place la ele sau nu merg?

primul imi facea tzunami, iar externul abia picura.

Re: filtru extern boyu

ai incercat sa mai reduci din materialul filtrant ? l-ai demontat si remontat mai apoi? poate e vreo greseala pe undeva; eu ce-am vazut din filmulete pe net merg acceptabil. succes

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

Re: filtru extern boyu

ala de la magazin ori e varza, ori cauta fraeri ca mine sa arunce cu banii aiurea. putea sa mi spuna de la inceput si gata daca era smec in acvarii. asta e... ma risc acum la inceput sa vad daca imi iese treaba si pe urma trec la mai mare. nu am inceput din prima cu mare, de frica algelor !

Re: filtru extern boyu

sergiu.dragomir A scris:

ai incercat sa mai reduci din materialul filtrant ? l-ai demontat si remontat mai apoi? poate e vreo greseala pe undeva; eu ce-am vazut din filmulete pe net merg acceptabil. succes

da , nu are decat un amarat de burete si niste ceramica. nu e el bun.

Re: filtru extern boyu

putetzi inchide, pe viitor stiu ce am de facut

Re: filtru extern boyu

dc, te sperii cumva?
uffffffffffff................mai discutam pe viitor. mie nu mi sta in caracter sa intzep omul

10

Re: filtru extern boyu

Ahhh dragi colegi, as adauga aici si eu ca in mai toate domeniile si si in acvaristica, din propriiile patanii invata omul. Singura problema sunt banii. Daca ai, de fapt nu e o problema...daca n-ai atunci e o problema. Ca pana la urma totul se reduce la bani, pe care daca ii ai nu te gandesti ca e teapa sau nu; spui doar ca nu ti s-a potrivit ce ai luat si iei altul. Insa daca nu ai lichiditati, orice investitie marunta de care nu te poti folosi ti se pare o teapa.
Ei, cam multe de astea am avut si eu de-alungul anilor, dar datorita impatimirii fata de acvaristica, nu prea am considerat ca am luat teapa...mai putin in cazul ultimului filtru extern "second hand" achizitionat de pe internet de la un mult iubit si stimat coleg din Arad, caruia ii doresc in continuoare un picior de lemn sanatos si banii pe care i-am trimis sa-i foloseasca pentru cumparat cuie, sa "tomneasca" piciorul de lemn...
Ca incheiere va spun ca e un domeniu in care daca investesti, chiar ai ceva si se vede frumos, pe cand daca investesti in sport extrem ca de ex. ridicat de halbe se vede urat... lol

Who do you think you are?