Re: Incercare "iwagumi"

Foarte frumos :apl
Tocmai ce am avut zilele trecute o discutie cu colegii in care sustineam ca se poate face o setare reusita doar cu hemianthus micranthemoides plus ceva plante de gazon...Felicitari !

42

Re: Incercare "iwagumi"

Exceptional!!! :apl  ^:)^  :noroc

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

43

Re: Incercare "iwagumi"

Foarte frumos! Botia nu au scos gazonul? :apl

Re: Incercare "iwagumi"

ralize la intrebarea colegului si mai am una; spune-mi te rog de unde-ai luat pietrele ?

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

45

Re: Incercare "iwagumi"

sergiu.dragomir A scris:

ralize la intrebarea colegului si mai am una; spune-mi te rog de unde-ai luat pietrele ?

Nenea Sergiu, ce inseamna "ralize"?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

46 Editat de sergiu.dragomir (2013-02-22 16:23)

Re: Incercare "iwagumi"

Raliez trebuia sa iasa Domnule Radu! Off de unde stiti ca mi-am lasat barba ? Probabil de asta sunt Nenea!

Am o problema cu greselile de redactare, asa e; in acte sau inscrisuri oficiale dupa compunere vine partea in care adaug diacritice si elimin erorile!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

47

Re: Incercare "iwagumi"

Sa inteleg ca forumul acesta, este mai putin important decit acele acte si inscrisuri oficiale? Referitor la noul topic, de la "cafenea", despre limba romana: importanta ei, este aceeasi peste tot, indiferent de locul si/sau scopul in care ne folosim de ea.
   Inca o data, pentru ca iti place latina: festina lente!
   P.S. Iti spun toate astea, pentru ca "tii la tavaleala"! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Incercare "iwagumi"

Baracuda A scris:

Sa inteleg ca forumul acesta, este mai putin important decit acele acte si inscrisuri oficiale?

Aveti dreptate, ma-nclin si ma vad lipsit de argumente!

P.S. virgula e in plus!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

49

Re: Incercare "iwagumi"

Multumesc pentru aprecieri ! 
Da se poate face un setup frumos din 2-3 feluri de plante chiar daca nu e la fel de atractiv ca si olandezele, eu ma declar multumit ca nu imi mai rapeste  mult timp cu intretinerea in comparatie cu setup-ul trecut.
Botia au fost o necesitate sa tina numarul melcilor sub control, nu au deranjat gazonul.
Pentru pietre am ajuns si pe la Sinaia dar tot ce am gasit acolo erau calcaroase, tot pe langa casa am gasit intr-un parc  big_smile

50

Re: Incercare "iwagumi"

Foarte frumos...imi place cum arata  :sok  :sok  :sok
Felicitari pentru munca depusa  :apl

Re: Incercare "iwagumi"

spune-mi si mie parcul!

sunt curios ai tuns cuba pana acum ?

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

52

Re: Incercare "iwagumi"

Nu am tuns HC-ul pana acum. Am sa aman momentul tunderii cat de mult pot ca e ceva deranj in acvariu cand tund ,dar cu rabdare se rezolva  wink

Re: Incercare "iwagumi"

chiar frumos...simplu si frumos....dar oare frumusetea unui acvariu nu sta tocmai in faptul ca este cat mai complex? sa stea omul 30 min si tot sa spuna ca mai e ceva ce nu a observat din prima?sau dupa cateva zile sa se dezvolte o planta in jungla si sa zica ca asta de unde a aparut?

Fertilizanti micro PLANT SERUM-macro PLANT SERUM-fier chelat DTPA

54

Re: Incercare "iwagumi"

Foarte frumos , a trebuit sa astepti ceva dar a meritat

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

55

Re: Incercare "iwagumi"

Va salut ! Dupa absenta de 3 saptamani revin cu evolutia setup-ului,care zic ca e spre bine.

56

Re: Incercare "iwagumi"

Poze.

57

Re: Incercare "iwagumi"

Woow superb acvariul.....un gazon de nota maxima..  :sok  :sok  :sok  :sok

58

Re: Incercare "iwagumi"

Acele neoane despre care ti-am cerut parerea chiar isi fac treaba. Astept cu nerabdare sa ne incanti privirile cu noul setup.

59

Re: Incercare "iwagumi"

:apl  :apl  :apl

60

Re: Incercare "iwagumi"

tonin A scris:

Acele neoane despre care ti-am cerut parerea chiar isi fac treaba

Nu degeaba sunt number one  smile  smile  smile  :sok