Subiect: Se poate face un acvariu avand cunostinte minime?

Dribbler ne prezinta acvariul sau, avand o experienta de numai o luna, din punctul meu de vedere este un acvarist ce promite, iar daca se va tine de treaba asa cum a promis in urmatorii ani cu siguranta va avea acvarii demne de invidiat. Tu ce parere ai? http://www.acvariidevis.ro/acvarii-util … ptamani/69 . Parerea ta conteaza cu siguranta pt. el, asa ca exprimati punctul de vedere.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

2

Re: Se poate face un acvariu avand cunostinte minime?

da intradevar arata bine acvariul lui avand in vedere ca are putima experienta eu ii doresc sa aiba parte de acvarii cat mai frumoase ..

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

3

Re: Se poate face un acvariu avand cunostinte minime?

si il asteptam cu intrebari wink;);)....apropo si e si cotat bine acvariul lui ceea ce pt un incepator este bine...succes in continuare

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

4 Editat de BuBu (2009-01-13 14:51)

Re: Se poate face un acvariu avand cunostinte minime?

Dribbler am vazut ca ai pus in acvariu mai multe specii de pesti!nu toate se potrivesc nu vreau sa te superi pe mine vreau sati dau doar un sfat!scalari cu carasi!scalari 28 de grade temperatura la apa carasi 20-21 grade.sau tetrazoni cu carasi mai are codite carasul?nu vreau sa fiu rautacios si eu am inceput tot ca tine chiar pana acum 2 luni am avut scalari cu carasi si iam dat pt binele pestilor,acum am ramas doar cu carasei!in rest acvariul arata foarte bine!Sper ca nu te-am suparat am incercat sa fiu de folos!Succes!!
big_smile
Poate te ajuta un pic lista asta http://www.acvariidevis.ro/forum/viewtopic.php?id=58

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

5

Re: Se poate face un acvariu avand cunostinte minime?

Bubu nu m-ai suparat cu nimic pentru ca ai dreptate si o sa fac si eu ceva in legatura cu pestii ca intr-un final sa se potriveasca. Va multumesc frumos si in curand sper la un un fundal si inca vreo 2-3 plante si un sistem CO2. Pana sa primesc pestii cadou nu am fost interesat deloc de acvaristica dar acum sunt din ce in ce mai interesat si sper ca acvariul sa arate si mai bine cand o sa fie gata. Zilele astea o sa pun si o poza cu betta-ul meu rosu si noul sau acvariu special pentru el.:)

6

Re: Se poate face un acvariu avand cunostinte minime?

Asa e microbul "acvaristica" intotdeauna vrei mai mult!:lol: asteptam poze!:D:D

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

7

Re: Se poate face un acvariu avand cunostinte minime?

+ de asta acvariul nu este cilcat...bulele de aer de ple plante si de pe filtru nu se regasesc intr`un acvariu ciclat.

8 Editat de Florin.Mazilu (2009-01-15 01:08)

Re: Se poate face un acvariu avand cunostinte minime?

omumaro te contrazic , bulele de aer nu au treba cu ciclarea wink acvariul meu are 8 luni si inca am problema aceasta. Am citit undeva ca ar fii exces de oxigen sau deficienta de co2 (acelasi lucru)
Nu stiu daca este in totalitate corect dar sunt 100% sigur ca nu are legatura cu ciclarea. big_smile