Subiect: a incercat cineva sa trimita creveti prin posta?

Am o dilema, ma ajuta cineva ? big_smile
Ati incercat sa trimiteti creveti prin posta? chiar nu am cum sa ajung la maxi sau tren si trebuie sa scap de ei cumva.

Re: a incercat cineva sa trimita creveti prin posta?

eu unul nu as recomanda - imagineaza-ti cum or sa reuseasca acei creveti sa traiasca 2-3 zile in frig - fara oxigen si bruscati.
cel mai bine e sa gasesti pe cineva care ti cumpara pe toti si sa faci un drum pana la maxi taxi sau prin curier - posta la chestii vii... nu prea tine

Scopul scuza mijloacele! Oare?

3

Re: a incercat cineva sa trimita creveti prin posta?

S-a mai discutat ceva pe tema asta http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … -crevetii/

Citeste pe site-ul celor de la nervertebrate cum se face ambalarea si apoi gaseste o solutie sa ajunga in aceeasi zi (microbuz, tren, etc)

4

Re: a incercat cineva sa trimita creveti prin posta?

Ar fi posibil, pusi intr-o cutie cu apa, gaurita sus si cutia acoperita cu un plastic cu gauri mici sa intre aerul dar sa nu iasa apa in caz ca e balansul prea mare si iese prin gaurile de deasupra si totul ambalat intr-o cutie de metal sau altceva tot asa gaurita deasupra sau lateral cateva gauri..:)

Re: a incercat cineva sa trimita creveti prin posta?

acvamens A scris:

Ar fi posibil

   Gabi, spuneai ca esti incepator in ale acvaristicii, deci te astept si pe la rubricile dedicate cunoasterii acestui hobby, acvaristica, nu de alta dar momentan te cam fofilezi, pare ca nu vrei sa aflii ci sa explici... una, alta big_smile