Subiect: Cumpar incalzitor pentru acvariu de 30l

Buna! Vreau sa imi fac un acvariu si nu am gasit inca in comert un incalzitor pe placul meu. As vrea sa nu fie chiar asa inestetic si la un pret bun. P.S.: pentru un acvariu de 30l. big_smile  :sbr  :pls  :pls  :pls  :pls  :pls

Re: Cumpar incalzitor pentru acvariu de 30l

de cati wati il vrei? 25,35,50,?

Re: Cumpar incalzitor pentru acvariu de 30l

Elena esti sigura ca ai nevoie de incalzitor ? Eu n-am bagat deloc incalzire de 2 ani incoace si mai jos de 24 de grade nu mi-a coborat apa.

Succes

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

Re: Cumpar incalzitor pentru acvariu de 30l

24 DE GRADE fara incalzitor? tii acvariu pe soba iarna?:)) nu, elena , iti trebuie un incalzitor , pt buget mai mic cel de 25 w iti este suficient . Se aplica regula 1W/litru. Merge.Fara incalzitor vei avea variatii de temperatura, vor murii pestii iarna si nici bacteriile benefice pt filtrarea biologica nu se dezvolva bine la temp scazute;)

5 Editat de sergiu.dragomir (2013-04-10 13:26)

Re: Cumpar incalzitor pentru acvariu de 30l

de fapt ... ascuta-l pe Edgar; nu numai ca vinde asa ceva si stie el ca mor pestii dar ... pare profesor  :pp

Succes!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

Re: Cumpar incalzitor pentru acvariu de 30l

Sergiu, nu vreau sa te contrazic in ceeace scri tu ,din pacate am si eu 2 acvarii de 32 de litri  ,la o temperatura ambientala de 25-26 grade si iti spun sigur ca apa nu are 24 de grade fara incalzitor.

7

Re: Cumpar incalzitor pentru acvariu de 30l

la mine are smile am si scos incalzitorul
acvariu 30 l temp in camera 25-26 in apa 24-25... numai bine