21

Re: ciclarea acvariului

pt. marian75
zi-mi un pic, daca puneam folie albastra ar fi fost altfel? este optiunea lui nevasta-mea! astept parerea!:) concluzie ma pot "certa" cu ea?:D

22

Re: ciclarea acvariului

pai, oricum ceva inchis la culoare ar fii pus in valoare mult mai bine culorile din acvariu, cred eu:D

Etiamsi omnes, sed non ego.

23

Re: ciclarea acvariului

cum ti-am zis urmareste si tu backgroundurile de la acvariile postate aici pe acvarii de vis si ai sa vezi ca 90% din ele sunt negre dau cel mai bine http://www.acvariidevis.ro/acvarii-utilizatori numai al tau e cu verde smile

natura un rau necesar smile

24

Re: ciclarea acvariului

Mai sunt exceptii nu trebuie generalizat http://www.fmueller.com/home/aquaristic … ackground/

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

25

Re: ciclarea acvariului

nu trebuie generalizat, trebuie adaptat la culorile pe care le ai in acvariu, sa fie contraste reusite, atat cu pestii cat si cu plantele. De altfel, acel verde e chiar obositor la privit.:)

Etiamsi omnes, sed non ego.

26

Re: ciclarea acvariului

mitrut A scris:

de pe 20-01-2010 "a prins viata" si acvariul meu ,  sunt din Piatra Neamt si astept sugestii!!!

ce coincidenta, 20-01-2010 , este de aceasi varsta cu al meu.

baga in el mai multe plante cu ritm ridicat de crestere in faza asta de start.

scoate pietrele ca sunt calcaroase.

fa-ma sa inteleg de ce nu ai pus substratul pana in fata ? sper sa nu ma fi inselat pe mine ochiul.

27

Re: ciclarea acvariului

pt
lorenzo
Multumescf   ... foarte mult

28

Re: ciclarea acvariului

pt marian 75
o sa incerc sa-l foliez

29 Editat de mitrut (2010-01-30 12:20)

Re: ciclarea acvariului

pt costi 8
multumesc
in piatra neamt plante cam sllabut;;;

30

Re: ciclarea acvariului

pt merlin 21
am pietrele de 16ani....

31 Editat de mitrut (2010-01-30 12:24)

Re: ciclarea acvariului

pt costi 8
pt a face curatenie  cum faceam acum 20 ani

32

Re: ciclarea acvariului

mitrut A scris:

pt costi 8
pt a face curatenie  cum fqaceam acum20 ani

curateniea o faci o data pe saptamana, si se poate face foarte facil si daca te duceai cu substratul pana in fata. dar aspectul estetic ramane pentru toata durata setupului, asta este doar o parere a mea, alegerea este a ta.
numai bine.

33

Re: ciclarea acvariului

intrebare pentru cel care a descfis topicul...ce este cu geamul ala care tine pietrisul ? neutral

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

34

Re: ciclarea acvariului

aqua...aqua ....:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

35

Re: ciclarea acvariului

"Aceiasi Marie cu alta palarie!"

36

Re: ciclarea acvariului

pt aqua

O sa folosesc hrana vie[TUBI] pentru nu a intra in substrat!