1 Editat de AdrianB (2013-07-11 06:01)

Subiect: Cumpar Bowl sau Cub pana in 30-35L

Salut!

Dupa cum spune si titlul, sunt interesat sa achizitionez pentru un prieten, un bowl sau nano cub, ca sa isi gazduiasca in el un betta. Poate avea dotari sau...nu, dar ce urmaresc este sa nu fie zgariat (rau) Volumul ar putea varia intre 8 si 30-35 Litri. Poate avea dimensiuni putin diferite intre laturi si lungime sau latime, dar sa aduca a cub (5-10cm Max).

Astept ofertele voastre prin PM sau la telefon : 0742.165.865 - Adrian.

Stima!

Re: Cumpar Bowl sau Cub pana in 30-35L

Iti recomand sa NU pui nici un peste in bol .... nu ii face bine sa se invarta in el; si nici viziunea deformata a exteriorului nu ii va placea.

Bucuresti Eroii Revolutiei

Re: Cumpar Bowl sau Cub pana in 30-35L

gasesti acvarii de dimensiuni mici in hornbach si maxipet. nu cumpara bol

Pescar hoinar

4

Re: Cumpar Bowl sau Cub pana in 30-35L

Multumesc pentru propuneri si sfaturi, dar nu este o necesitate personala. Intr-un final am reusit sa-l conving pe tovarasul cu pricina ca sa isi ia acvariu. Ca specificatii trebuie sa fie de 40CM lungime si 25 latime/inaltime, deoarece vrea sa il puna pe un raft, asa putan sa incoporeze si un neon de 15w, deasupra acvariului.
Daca sunteti dibaci la lipit acvarii si puteti sa faceti o asemenea comanda, as fi dornic sa aflu si un pret.
P.S. pot aduce silicon negru DOW C., ce-mi trebuie fiind maiestria in ale lipitului.

Ape limpezi!

5

Re: Cumpar Bowl sau Cub pana in 30-35L

bai adi, daca vrei ne chinuim sa lipim o sticla daia sa vedem cum iese. ce zici? iei niste bere si ne facem de lucru. poate pe timpul saptamanii. astept raspuns big_smile

Viata-i scurta. Daca tot n-o putem lungi, hai sa o facem lata!

6

Re: Cumpar Bowl sau Cub pana in 30-35L

Cred ca sa rezolvat si cumva mai fara bataie de cap, asa ca daca bem o bere, o bem la relaxare.