21

Re: plecostonis_extra iti cere parerea

E super!!Ce norocosi sunteti voi ca locuiti in Bucuresti!:(Puteti gasi atatea...

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

Re: plecostonis_extra iti cere parerea

da...asta chiar arata a pisica de mare !! nu imitatia de o aveam eu  smile))))))) !! cam la ce pret se gaseste un pui ??

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

23 Editat de Florin.Mazilu (2009-01-15 23:59)

Re: plecostonis_extra iti cere parerea

nu stiu cam la ce pret ar fii dar considerand ca unul matur este 4.5 milioane smile) un pui nu cred ca este prea ieftin. Referitor la ce am vb noi duminik asta ar fii un bun "peste" pentru ideea ta wink dar trebuie sa ai o pereche si puii productie proprie wink


+ ca sunt ovovivipari (nasc puii vii)

24

Re: plecostonis_extra iti cere parerea

Pe langa ce s-a spus mai devreme, lucruri cu care sunt de acord, vin cu o completare. scoate si scoica/scoicile.

Ai incercat sa ii dai suplimente pe baza de alge pentru a potoli "foame" de "iarba"?

...:::© |\/|  |  |--|  /\  | ©:::...

25

Re: plecostonis_extra iti cere parerea

ptr ronnabog:am citit timp de o luna de zile depre acvaristica incat pot sa sustin un examen:)Pur si simplu ma atrage acvaristica, de pe acest site am citi tot ce se putea citi.Se pare ca e ''mostenire'' de la tatal meu ptr ca el cand era tanar si eu aveam 4-5 ani (in urma cu 18 ani) avea un acvariu cu pesti pe care il intretinea foarte bine era o pasiune mare ptr el acvaristica si cine stie poate acest lucru se transmite.Acum baietelu meu se bucura de un acvariu ,o alta generatie.. si vad ca si el e mare iubitor de pestisori ( isi petrece mult timp la cei 6 anisori urmarind pestisorii si "vorbind" cu ei,vreau sa zic ca fiecare pestisor are un nume:))E mai mult decat un hobby e pasiune.:)

laura-rac

26

Re: plecostonis_extra iti cere parerea

plecostonis_extra, cand mai naturalizezi si tu acvariul ala. TI-am dat cel mai mic punctaj din concurs, pentru ca arata ca un kitch de taraba. Mai trebuie sa pui si niste pesti de plastic si gata. Asta e parerea mea!!!

Re: plecostonis_extra iti cere parerea

ms...e parerea ta....ce pot sa zic !! am zis intr-un topic ca vreau sa imi fac unu de 450 de litri si deasta nu mai bag bani in asta, atat timp cat pesti imi sunt sanatosi !!

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !