1 Editat de cristinucu (2013-08-28 00:49)

Subiect: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

In seara asta am fost in Maxi Pet Militari sa imi cumpar 2 pesti rodostomus bleheri ( pestele cu gurita rosie) si dupa ce am platit la casa am vazut ca pestii stateaua mai mult cu burta si cu capul in sus pe fundul pungii, m-am intors la baiatul de la acvaristica sa ii arat si el a zis ca nu sunt bolnavi si ca imi da altii, dupa ce a prins altii din acvariu si a pus in paharul de plastic sa ii puna in alta punga erau tot bolnavi. El a zis ca nu sunt bolnavi si nu a vrut sa recunoasca. Cica pestii nu se returneaza si trebuie sa dau alti bani daca vreau sa iau altii, eu avand bonul de la casa in mana.
Deci vreau sa fac un anunt alarmant sa aiba grija cine cumpara pesti din Maxi Pet Militari ca sa nu pateasca ca mine.Am vorbit si cu sefa de tura si a zis ca asta e ghinionul meu.
M-am gandit sa ma duc cu OPC-ul adica protectia consumatorului peste iei dar nu avem 100% norocul sa se rezolve ceva. Daca a mai patit cineva asa ceva astept parerea voastra.  sad

acvarist batran

2 Editat de mariuspopa69 (2013-08-28 01:56)

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

Daca te duceai imediat, maxi.... ar fi fost amendat pe loc cu 15 mil . Acum e tarziu, nu mai poti proba. Data viitoare du te cu o camera video si iti garantez ca iti dau  ei 30 de pesti mocca numai sa  taci. wink O seara buna

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

Au fost si la mine in oras si au sfarsit prin faliment, tot din tepe date. Au plecat cu coada intre picioare smile)))))

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

Pai poate chemau pe unul de la paza sa ma dea afara ca cica nu ai voie sa faci poze sau sa filmezi pestii bolnavi.

acvarist batran

5 Editat de xgrec (2013-08-28 12:13)

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

mariuspopa69 A scris:

Daca te duceai imediat, maxi.... ar fi fost amendat pe loc cu 15 mil.

Esti sigur ca asta era deznodamantul? Eu zic asa, fara dovada ca pestii erau bolnavi inainte de a-i cumpara nu primeau decat o cerere de la OPC pentru predarea, spre verificare, a actelor de provenienta.

mariuspopa69 A scris:

Acum e tarziu, nu mai poti proba.

Idem ce am scris mai sus.

mariuspopa69 A scris:

Data viitoare du te cu o camera video si iti garantez ca iti dau  ei 30 de pesti mocca numai sa  taci.

Posibil, dar e posibil ca dupa o escapada de genul asta colegul sa se trezeasca cu o plangere penala pentru nerespectarea datelor cu caracter personal a angajatilor (vezi legea 677/2001) si nerespectarea regulamentului magazinului

Cat despre faptul ca MaxiPet-ul din Giurgiu a dat faliment din cauza tepelor date, nu are rost sa comparam 2 sucursale diferite (alte conduceri, alti angajati, alt flux al marfurilor/vanzarilor)

Asa cum i-am scris lui @cristinucu si in alta parte, sunt doar un functionar corporatist (nu lucrez la vreun petshop) dar cred ca preventia e obligatia noastra.

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

Am sunat aseara la OPC cand eram acolo dar nu raspundea nimeni.
Oricum dupa ce i-am speriat cu OPC-ul sper ca au bagat acei pesti in carantina.
Deci aveti grija sa nu patiti ca mine.

acvarist batran

7

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

Eu cumpar de la Maxi Pet de cand au deschis  si nu am avut probleme cu ei!Chiar sunt foarte deschisi si mai au si reduceri la clienti fideli.Chiar recomand magazinul. :apl

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

Eu zic de Maxi Pet Militari unde angajatii sunt nesimtiti si obraznici.
Daca iei din celalalt Maxi Pet e treaba ta.

acvarist batran

9

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

Da Maxi Pet din militari,Prietene.de el vorbesc.Si ce zici tu ca sunt obraznici ,mie nu mi se pare. :stupid

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

Mie unul imi place Maxi Pet militari,au de toate si acvariile sunt ok..

11

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

Corect,daca tu ai avut o problema cu ei nu inseamna ca am avut toti.Hai sa vedem parerea si la alti acvaristi care au avut necazuri cu Maxi Pet.Apoi putem comenta de magazin. wink

12

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

Salut!
La Maxi Pet Militari au intr-adevar destule produse pentru acvaristica si nu numai.
Cat despre problema cu OPC, cred ca vin la un control fara sa faci demonstratia ca ai cumparat ceva in neregula de acolo. Simplul fapt ca faci o sesizare ca produsele lor nu sunt in regula ar trebui sa ii trimita acolo pe cei de la OPC la un control.
Intr-adevar, uneori am trecut pe acolo si de fiecare data am aruncat un ochi la pestii pe care ii au si uneori erau toti in regula, alteori nu, adica erau plini de boli si chiar pesti morti in acvarii.
P.S.: Cred ca acest subiect ar trebui mutat la Pet shop-uri in Romania.

13 Editat de cristinucu (2013-08-28 16:03)

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

Deci nu imi place ce a facut acel angajat al lor ca a pus in paharul din plastic alti 2 pesti bolnavi sa imi puna in punga si pe urma ia luat cu mana si ia pus in acvariu.
In acel acvariu sunt probleme ca cine ia din el pestii vor muri.
Deci ar trebui cineva sa ia masuri cu acei angajati care nici nu recunosc ca au pesti bolnavi si nici nu ii baga in carantina.

acvarist batran

14

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

george.r A scris:

P.S.: Cred ca acest subiect ar trebui mutat la Pet shop-uri in Romania.

   Mai degraba la Reclamatii si sesizari.

15

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

si eu am cumparat de la ei si nu am avut probleme ba din contra ca sunt foarte de treaba si gata sa te ajute oricand

0721125652
http://www.acvariidevis.ro/forum/post/171479/#p171479

16

Re: Problema alarmanta in Maxi Pet Militari

si eu cumpar de la max pet de pe mihai bravu dar nu am probleme cumpar si pt pesti si pt caine si pot spune ca angajati sant de treaba.Si este singurul magazin unde ma lasa sa intru si cu un pit- bull fara botnita si se mai si joca cu el cat imi fac eu cumparaturile