1 Editat de CatalinC (2013-09-21 11:53)

Subiect: Salutare tuturor !

Ma numesc Catalin,am 43 de ani.Acvaristica este pentru mine o pasiune mai veche,pe care am fost silit de mai multe ori s-o abandonez.Dar de vara trecuta m-am dedicat mai serios.Am indraznit sa-mi iau patru discusi.Varietate red turquoise.Initial i-am gazduit intr-un acvariu de 120 de litri.Apoi le-am facut unul de 350 de litri.Dimensiuni:100x50x70.Geam de 10 mm,cu intaritoare longitudinale.Sub acvariul mare am mai facut doua cuburi cu latura de 45 cm.Cu speranta ca voi reusi sa-i inmultesc.In privinta filtrarii,dupa mai multe filtre DIY testate,am ajuns la un filtru extern DIY,din sticla de 10 mm,trei pompe ce pot functiona separat,a cate 1000 litri/h.Dimensiunile filtrului:30x30x70.Volum net 59 litri.Contine inele ceramice,burete,vata perlon si la final siporax.Functioneaza din februarie.Este foarte eficient,sunt tare multumit de el.Apa limpede,NO2-0.Dupa cei patru red turqoise am luat sase browni,care cresc si ei vazand cu ochii.Fireste,indopati cu mixtura,tetra discus si artemia.

2

Re: Salutare tuturor !

Bine ai venit Catalin!
Posteaza si cateva fotografii.

3

Re: Salutare tuturor !

Technics A scris:

Posteaza si cateva fotografii.

Cu toate ca am urmat intocmai pasii,adauga imagini(max.2MG)-rasfoire-trimite mesaj,pozele nu au aparut in mesaj.In previzualizare mesaj le-am vazut,cred ca mi-a scapat ceva.

4

Re: Salutare tuturor !

[img][/img]

5

Re: Salutare tuturor !

Bine ai venit. :hug  :acv

A friend in need is a friend indeed, a friend with weed is better.

6

Re: Salutare tuturor !

Bine ai venit. :hug  :acv

A friend in need is a friend indeed, a friend with weed is better.

7

Re: Salutare tuturor !

Te salut Catalin si ma bucur sa te vad aici si sa iti vad bazinele !

Re: Salutare tuturor !

Bine ai venit! Frumosi, sa te bucuri de ei  smile

9

Re: Salutare tuturor !

bine ai venit
foarte frumosii

0721125652
http://www.acvariidevis.ro/forum/post/171479/#p171479

10

Re: Salutare tuturor !

Salut Catalin si bine ai venit smile

11

Re: Salutare tuturor !

Salutare. Sa-ti traiasca. smile

12

Re: Salutare tuturor !

Bine ai venit!
Sa-ti traiasca discusii! Frumosi!

Who do you think you are?