1 Editat de T-Spike (2013-11-17 03:21)

Subiect: uAcvariu 200L

Acvariu 200L
lumina-Giseman 2x39w aquaflora si 2x39w miday t5.
pompa tetratech ex700.
Butelie co2 10L, numarator bule , reactor extern borcan instalatii.
Nisip si pamant de la jbl (am uitat cum se numesc).
Fertilizanti micro si macro pps pro.
Pesti: 1 ancistrus 4-5cm, 4 gupy, 1 hoplo si 6 creveti red.

Re: uAcvariu 200L

bravo, inceput cu piese de calitate. Nu uita ca nu trebuie folosita toata lumina de la inceput, plante multe si fara fertilizanti macar o saptamana pana isi dau drumul plantele

3

Re: uAcvariu 200L

Mersi pentru sfat.

4

Re: uAcvariu 200L

Sa ne spui ce parere ai de lumina-Giseman 2x39w aquaflora si 2x39w miday t5 :apl

5

Re: uAcvariu 200L

Docamdata nu pot sa imi dau cu parerea.

Re: uAcvariu 200L

iti spun eu. E super lumina. Eu am 2 aqua si un midday pentruca lampa mea are doar 3 neoane. Dar nu se compara cu osramurile. Giesemann-urile sunt mult peste.

7

Re: uAcvariu 200L

Buna seara tuturor.
Am revenit cu ceva poze dupa o lunga durata de timp.
Nu am ceva spectaculos ca multi alti membri ai acestui forum, stiu ca mai am de lucrat la el, tocmai de aceea astept parerile voastre.
Mersi.

8

Re: uAcvariu 200L

Salut...destul de binisor pt. inceput......dar iti mai trebuiesc plante,sunt cam rarute......si aceea piatra nu ii vad rostul.....cel putin in locul unde este acum
Succes in continuare

9

Re: uAcvariu 200L

Merci pentru sfat.
Doamdata nu am timp pt al aranja cum trebuie, incurand plec la munca. Mai am ceva plante o sa le plantez dar nu azi smile .

10

Re: uAcvariu 200L

Acvariul este proaspat plantat ? mie asa mi se pare.La fel ca si Petre iti recomand mai multe plante.Icearca sa reamenajezi blyxa.Cand va creste va arata ca un gard viu,sunt asezate prea in linie.

11 Editat de T-Spike (2013-11-03 14:23)

Re: uAcvariu 200L

Da este proasat plantat . O sa reamenajez.

12

Re: uAcvariu 200L

Salut tuturor care misunati pe forum. Am mai adaugat ceva plante in acvariu si...blyxia nu a vrut sa supravietuiasca in acvariu meu . Nu am pus acent inca pe arajamentu lor..docamdata astept sa se mai inmulteasca. Vreau sa spun ca sunt foarte multumin de tuburile de la Giseman. Astept cu drag parerile voaste si poate si critici. smile

13 Editat de T-Spike (2013-11-17 03:59)

Re: uAcvariu 200L

Poze facute asta seara.

14

Re: uAcvariu 200L

Poze

15

Re: uAcvariu 200L

Poze

16

Re: uAcvariu 200L

Poza

17

Re: uAcvariu 200L

Salut tuturor. Revin cu ceva poze dupa o lunga perioada.
Asa ca inainte sa fac aranjamentu dupa asteptarea inmultirii plantelor, va prezint ceva poze.

18

Re: uAcvariu 200L

1

19

Re: uAcvariu 200L

2

20

Re: uAcvariu 200L

3