1

Subiect: pestisori mei

Sunt cativa din pestisori mei daca cunoasteti mai multe despre puscariasul ala de sanidar sa imi dati si mie detalii,ca nu am gasit nimic despre el .
Decat ce am aflat din proprie experienta ca mananca doar bobitele de sanitari si nimic alceva este nocturn si vati dat seama ca este scump la vedere o saptamana mam chinuit sa ii fac pozele astea.

Nu lasa pe maine ce poti face azi

2

Re: pestisori mei

iatal

Nu lasa pe maine ce poti face azi

3

Re: pestisori mei

ce spuneti

Nu lasa pe maine ce poti face azi

4

Re: pestisori mei

sper sa se vada bine

Nu lasa pe maine ce poti face azi

Re: pestisori mei

precum banuiam pestele tau pare a fii acesta
http://www.aquahobby.com/gallery/e_costatus.php
am preferat sa pun linku ptr ca are si niste informatii acolo wink
astept pozele cu platy aceia sa vad si eu ce colorit au. wink
si daca vrei si cu guppy sa facem si la ei o identificare wink ( ce variatie ai wink )

6

Re: pestisori mei

un labeo

Nu lasa pe maine ce poti face azi

7

Re: pestisori mei

plati mascul deosebit de frumos

Nu lasa pe maine ce poti face azi

8

Re: pestisori mei

nu au iesit prea clare nu ii plac sedintele foto

Nu lasa pe maine ce poti face azi

9

Re: pestisori mei

gupy si niste zebre roz

Nu lasa pe maine ce poti face azi

10

Re: pestisori mei

la fel

Nu lasa pe maine ce poti face azi

11

Re: pestisori mei

si asa as vrea sa arate proiectul meu din vara ,pana la urma e frumos sa ai la ce visa!!!

Nu lasa pe maine ce poti face azi

Re: pestisori mei

vai razvan !! esti incepator ?? oare ce iditot te-a ajutat sa faci asa acvariu smile) !!

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

13 Editat de Florin.Mazilu (2009-01-19 04:24)

Re: pestisori mei

razvan platy ala nu prea am vazut felicitari!
daca iese la fel ca cel din poza si vrei sa ii dai ma abonez si eu de akm la un pui smile) big_smile
cat despre guppy sunt 2 masculi exact cum am spus la intalnire tongue
cauta sa iei vreo 2-3 femele si vezi ce iese ai sanse de niste exemplare frumoase din astia wink

14

Re: pestisori mei

ptr Florin.Mazilu super site-ul liveaquaria.com

laura-rac

15

Re: pestisori mei

normal ca am sa iti dau un exzemplar nici nu se pune preoblema sau mai multi depinde cati o face dar numa sa faca ca no sa il imping eu de la spate tongue

Nu lasa pe maine ce poti face azi

Re: pestisori mei

ce temperatura ai in acvariu? la 23-24 grade o data la 4 saptamani iti fata. big_smile
la temp 20-21 odata la 4 jumate, 5 iti fata . wink atentie maxima si fatatoarea pregatita wink
abia astept sa creasca sa vad ce colorit vor avea.
Multumesc wink

Re: pestisori mei

ba ...a zis fratisu lu labeo ca dk il mai prinde la mine in acvariu ii rupe cozili smile))))))))))))

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

18

Re: pestisori mei

sti ga gogguta al meu til sparge nu are nici o sansa in fata lui este un ucigas cu sange rece lol
Ce sa zic si eu ,,am vrut sa le dau de mancare mai dea proape si mia smuls unghia de la degetul mare de la piciorul stang ''

lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Nu lasa pe maine ce poti face azi

19

Re: pestisori mei

a si florine apropo am doua termometre in acvariu si unu imi indica 26 si altul 28 , habar nu am temperatura exacta si sa nu veniti cu comentari ca nu ascult pe nimeni.
Am bagat la un moment 5 termometre si aratau toate diferit .
Parerea mea este ca nu ai cum sa sti niciodata temperatura exacta din acvariu atat timp cat se fac lucruri pe ghenunche!!! Si noi buni consumatori le loam de bune si laudate .

Nu lasa pe maine ce poti face azi

20

Re: pestisori mei

pune termometre de la aceas firma si ai sa vezi ca arata exact

este un lucru foarte important sa sti sa respecti