1

Subiect: bancuri alese

Incepand de azi, voi incerca sa postez cat de des am posibilitatea, bancurile/glumele care mi s au parut cele mai amuzante citite din ziua respectiva.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Afiş pe gardul unei unităţi militare: "Din cauza creșterii preţului la muniţie, nu va mai aşteptaţi la focuri de avertisment!"

0749.650.678

2

Re: bancuri alese

Pentru cei care vor sa si impresioneze prietena/sotia in bucatarie am urmatoarea reteta:

Supă de pui: pui apă, pui sare, pui morcovi, pui roșii, pui nu pui...
Poftă bună!

0749.650.678

3

Re: bancuri alese

Am fost la manifestaţia pro-maidanezi. Totul s-a încheiat când jandarmii au pus câinii pe noi.

0749.650.678

4

Re: bancuri alese

Ma intalnesc cu un prieten ieri. Foarte suparat. Buza sparta, un ochi vanat. Il intreb ce s-a intamplat si zice ca nu stie exact. Memoria ii joaca feste: "Ma duceam la un interviu. Ajung, ma sui in lift. Se mai urca o doamna cu un decolteu foarte adanc. Ma uitam la sanii ei, cand mi-a zis: apesi, te rog, pe unu? Si am apasat. Nu imi mai amintesc ce s-a intamplat pe urma..."

0749.650.678

5

Re: bancuri alese

bun.... big_smile

6

Re: bancuri alese

Vând sicriu second-hand. Are doar câteva zgârieturi......
În interior.

0749.650.678

7

Re: bancuri alese

Soțul și soția în dormitor, aud cum vecinii lor fac dragoste. Soțul către soție:
- Hai să sărim un pic, ca vecinii noștri să creadă că facem dragoste.
Au sărit, după care s-au culcat. A doua zi la dejun, soția pune în fața soțului o farfurie goală:
- Mănâncă dragule.
- ?!
- Lovește cu lingura-n farfurie, lasă să creadă vecinii că tu mănânci.

0749.650.678

Re: bancuri alese

lucian A scris:

Vând sicriu second-hand. Are doar câteva zgârieturi......
În interior.

   Tare lol

9

Re: bancuri alese

smile)

10

Re: bancuri alese

El vine acasa beat mort dimineata, cu un chistoc in coltul gurii si cu urme de ruj pe camasa.
Ea incepe cu melita: Ai fost in oraaas nenorocitule..., cati bani ai cheltuit?
El: Fro' 600 de lei…
Ea: Animalule, cu 600 eu pot trai o luna!
El: Normal, tu nu bei, nu fumezi..., pi**a ai... !!!

0749.650.678

11

Re: bancuri alese

Agilitatea mentala a unei femei :
Un sot si o sotie faceau secs cu amantii lor in acelasi hotel.
Intr-o zi, barbatul cu amanta lui iesind din hotel, da nas in nas cu nevasta-sa si cu al ei amant care intrau.
Cand s-au vazut, femeia ii striga barbatului:
- Aha in sfarsit te-am prins si de data asta mi-am adus si un martor !

0749.650.678

12

Re: bancuri alese

O companie aeriană a lansat un pachet special adresat oamenilor de afaceri: „Optînd pentru o călătorie cu compania noastră, biletul pentru soția dvs. va fi gratuit!”
În urma succesului inițiativei, compania le-a contactat pe soțiile beneficiarilor, întrebîndu-le cum li s-a părut călătoria. Răspunsul unanim a fost:
„-Ce călătorie?”

0749.650.678

13

Re: bancuri alese

Cine spune ca rottweilerii sunt agresivi?! Al meu e foarte simpatic si foarte inteligent. Ii zic:
,,Da labuta". Si-mi da labuta.
Haide, Max, da-mi si cealalta labuta!" si mi-o da.
,,Bravo! Acum da-mi si coada, capul si ce-a mai ramas din pisica aia...."

0749.650.678

14

Re: bancuri alese

smile)

Re: bancuri alese

foarte tare.....

Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.

16

Re: bancuri alese

ma asteptam sa ti placa smile))

katalin_razvan A scris:

foarte tare.....

0749.650.678

17

Re: bancuri alese

Iisus: "Adi Minune, ridică-te şi umblă!"

Adi Minune: "Hristoase, sunt deja în picioare!"

0749.650.678

18

Re: bancuri alese

-Cenusareaso, de ce plangi?
-Deoarece nu pot sa merg astazi la bal.
-De ce?
-Pentru ca balul este maine!

0749.650.678

Re: bancuri alese

Inimaginabil de bun  :apl

20

Re: bancuri alese

O tipa isi suna prietenul: - Gata. Totul s-a terminat! - Dar de ce? Noi ne iubim… - Am auzit. Stiu totul. Vorbeai cu cineva la telefon si spuneai ca sase luni ai avut papiloma biocelatum … - Cichlasoma! Cichlasoma biocellatum! - Si sifilitus labio. - Labio Frenatus! - Sam, eu imi doresc copii! Iar de boli venerice nu am nevoie! - Gata! In prezenta blondelor nu mai vorbesc despre pesti de acvariu…

0749.650.678