1 Editat de mariuspopa69 (2013-11-07 01:38)

Subiect: acvariul meu

Salutare, va prezint noul meu acvariu inceput acum doua saptamani. Acvariul este 70X35x40, substrat format din tropica plant growth substrate, seachem flourite combinat cu volcanit, filtrul extern eheim 2213, instalatie Co2, capac prevazut cu patru tuburi giesemann 24w(doua aquaflora si doua midday) Astept pareri, propuneri si critici. Toate sunt bine venite.

2 Editat de mariuspopa69 (2013-11-02 20:10)

Re: acvariul meu

poze facute cu n8

Re: acvariul meu

In sfarsit imi place ce vad :fok Succes in continuare!

Re: acvariul meu

sa ti mai pun una, sa vezi ce inseamna giesemann la nici doua saptamani de la plantare tongue

Re: acvariul meu

Ce surpriza :sok deja ai inceput sa-mi dai lectii smile ...asta inseamna ca o sa ma slabesti cu telefoanele  cool

Re: acvariul meu

MariusMinu A scris:

Ce surpriza :sok deja ai inceput sa-mi dai lectii smile ...asta inseamna ca o sa ma slabesti cu telefoanele  cool

te las pe tine si il omor pe alex08 smile))))))))))))))))

Re: acvariul meu

Pentru situatii mai deosebite iti stau la dispozitie ( cum am facut-o mereu) tongue Vezi sa nu ma lasi incurcat cu pestii lol Imi dai un "semn" si sunt la tine...

Re: acvariul meu

astazi

Re: acvariul meu

nu stiu ce naiba are parvula de nu o ia din loc  hmm

10

Re: acvariul meu

poti sa pui si niste pesti:D :bf

Re: acvariul meu

am 20 de tetra amandae si 20 de sakura

Re: acvariul meu

cam asa arata azi

13

Re: acvariul meu

Felicitari ! Evolutia ta este remarcabila, intr-un timp destul de scurt.
Acvariul insa este la inceput. Problemele apar cu timpul, in mentinerea lui la un anumit standard. Asadar, tine-l sub observatie si cel putin la acelasi nivel !  :fok

Re: acvariul meu

stiu ca nu e usor, stau cu noptzile si citesc, fac teste, ma chinui cu apa(eu cumpar doua feluri de apa)...etc. mergem inainte! iti multumesc pentru ca te ai uitat si la mine si esti multumit de ce vezi.

15

Re: acvariul meu

Ceea ce tu nu stii e faptul ca tot timpul am vazut si vad ce se intampla/posteaza pe forum... intervin atunci cand se sare calul sau vad ceva ce imi place. Noul tau acvariu imi place !

Re: acvariul meu

Esti pe drumul cel bun Mariuse :apl

Re: acvariul meu

Astazi

18 Editat de mariuspopa69 (2013-11-16 14:00)

Re: acvariul meu

:smoke

Re: acvariul meu

Si mai zici ca esti INCEPATOR..... :apl

marian37

Re: acvariul meu

Ms, citesc in fiecare noapte pana la 2-3 dimi, mai un sfat de la cate un prieten, sper sa fac treaba buna. Oricum, fara Minu si Alex08 nu faceam nimic si pe aceasta cale tin sa le multumesc.