Subiect: un sfat !

Salutare !  spuneti-mi si mie ce ar trebui schimbat in acvariul meu ! va multumesc ! http://www.acvariidevis.ro/forum/uploads/2013_11/1466024_586258114780955_659409364_n_b.jpg

" Ape limpezi 22ror "

Re: un sfat !

In primul rand incearca sa pui o poza mai clara...
In al doilea rand,destul de multe...parca ai niste cochilii de scoici acolo,scoatele,nu au ce cauta intr-un bazin de apa dulce,cresc duritatea !!!
Masculul de guppy sta in maternitate ??? De ce,naste ?  lol
Si mai arunca un ochi pe la colegii cu realizari sa-ti faci o idee de ce ar trebui schimbat la tine  big_smile

marian37

Re: un sfat !

nu se intelege pra bine, da-ne mai multe detalii despre ce ai acolo, acvariu, substrat, fauna, flora si in primul rand cam ce vrei sa realizezi?

Modestia este calitatea celor care nu au calitati.

Re: un sfat !

asa pare ca sta in realitate dar nu sta ! matrernitatea e pentru femela care trebuie sa fete ! am urmatoarele plante : anubias , cryptocoryne , hydrocotile tripartita si niste moss pe care l-am prins e niste plante artificiale ! pe jos am pietris de la tara , spalat , curat ! ca si pesti , in cca 60 litri de apa am  vreo 4 guppy masculi+ 2 femele ! 2 triouri endleri , 4 black phantom tetra , 5 neoni paracheirodon inessi si cam atat ! iluminat cam 6-8 h/zi ! pestii ii hranesc cu tetramin flakes si tetramin granules la care am adaugat daphnia ! va multumesc

" Ape limpezi 22ror "