1

Subiect: Lampa Sun-Sun

Urmeaza sa-mi achizitionez o lampa de acvariu si ma gandeam la sun-sun sau hagen.Intrebarea mea este daca are cineva una dintre aceste lampe de acvariu si care sunt parerile voastre.Multumesc anticipat.

Calitatea se plateste!

2

Re: Lampa Sun-Sun

Nimeni nici o parere.....?

Calitatea se plateste!

Re: Lampa Sun-Sun

nu te supara ca iti intorc vorbele dar: "Calitatea se plateste!"(opinia mea)

4

Re: Lampa Sun-Sun

Da stiu dar nu este decat o diferenta de 50de lei intre ele. Probabil cele poeste 1000lei sunt bune ,dar momentan nu am banii pentru asa ceva. Mai astept opinii.

Calitatea se plateste!

Re: Lampa Sun-Sun

Deci Tudore eu am o lampa sun-sun 1x150 +2 x39w cumparata recent si nu pot sa-ti  zic decat ca este super buna.Igniterul pentru metal halide nu bazaie
iar pentru finisaj,aspect,constructie,fiabilitate ofer nota 10.Are incluse in pachet si cablurile de suspendare tavan cu un sistem de ridicare sau coborare  a lampii super simplu si eficace.Toate cele bune.

6 Editat de scorpionul (2013-12-27 16:26)

Re: Lampa Sun-Sun

vrei neaparat o lampa suspendata? Daca nu, de ce nu-ti faci un capac la comanda? Pe mine m-a costat un capac de 120x50 700lei, si a inclus suport 4 neoane, 4 coolere si moonlight. Neoanele le cumperi separat. Si aici calitatea se plateste dar se "scoate" in timp. Opinia mea daca nu vrei capac: lampile sun-sun nu le cunosc si nu-ti pot spune nimic despre ele, iar hagenul mi s-a parut slab ca si constructie, imi par genul de lampi care cedeaza in timp destul de scurt. Unii se declara multumiti de ele, dar eu sunt un tip mai pretentios, care prefera sa dea bani mai multi si sa intervina cat mai tarziu posibil in repararea ei

Re: Lampa Sun-Sun

uite si o opinie despre sun-sun. Singura mea obiectie la lampa descrisa mai sus e consumul energetic pe care-l au metal halidele

Re: Lampa Sun-Sun

nu stiu de ce lungime ai tu nevoie, dar uite-te la colegul Yzy(Timisoara) la vanzari si vezi ca are o lampa de vanzare. Poate se potriveste cu ce ai tu nevoie

9

Re: Lampa Sun-Sun

Multumesc pentru sfaturi si pareri.

Calitatea se plateste!

10 Editat de Tudor103 (2014-02-05 10:35)

Re: Lampa Sun-Sun

Da intre timp am achizitionat aceasta lampa.
  Sunt cateva saptamani de cand o folosesc.
   In comparatie cu instalatia pe care o aveam pana in acel moment cu niste drosere osram si fara reflectoare,aceasta instalatie Sun-Sun cu reflectoare mi se pare ca lumineaza mai slab.
   Dupa parerea mea droserele sunt cam slabe. smile

Calitatea se plateste!