Subiect: Crevetariu

Cub de 30 cm, substrat Shirakura Red Bee Sand, plante Anubias si Microsorum pteropus "Windelov", creveti RCS, filtru burete... si bec smile!
   Initial l-am gandit ca pe o statie de curatat alge, dar am inteles ca RCS nu papa BBA, cu toate ca la mine par sa le placa. In curand, este posibil sa am curaj sa bag si CRS pe aici roll
   Nu pun poze cu tot cubul pentru ca plantele sunt pline de BBA.
   
PS: In poza, rosu ca focu', "Crevetele lu' George" (@visiniu) cantand "Singing In The Cube" big_smile

Re: Crevetariu

Inca una smile

3

Re: Crevetariu

Frumos. Fa—ti curaj si baga CRS, mai ales ca ai folosit Shirakura. Sau poate iti fac cu ochiul Black shrimp, Yelow...

4

Re: Crevetariu

Sau vinde-mi mie crevetii tai si cumpara-ti creveti Amano sa-ti manance algele. Ti-as da eu cativa dar nu stiu cum i-as putea prinde.. wink

Re: Crevetariu

xgrec A scris:

Frumos. Fa—ti curaj si baga CRS

   Mersi, asta o sa fac!

xgrec A scris:

Sau poate iti fac cu ochiul Black shrimp, Yelow...

   "Black", adica real bee, sigur imi fac cu ochiul, galbeni 100% NU! smile

iaufoc A scris:

Sau vinde-mi mie crevetii tai si cumpara-ti creveti Amano sa-ti manance algele. Ti-as da eu cativa dar nu stiu cum i-as putea prinde.. wink

   Mersi mult dar, crede-ma, crevetii ii am de la George, el sigur mai are de vanzare! Abia i-am luat... nu ma lasa fara ei!!! lol

6

Re: Crevetariu

Cine e George, asta? Sa vina la mine!!

smile pe bune, cum dau de el?

Re: Crevetariu

iaufoc A scris:

Cine e George, asta? Sa vina la mine!!

smile pe bune, cum dau de el?

   E greu de gasit... mai ales ca e si moderator aici lol
   George big_smile

8

Re: Crevetariu

zis si facut, contactat autoritatile competente, atat cat si pe tine (ai PM!)...(Post Mortem?!)... cu putin noroc, dau o ciorba de creveti mai spre maine seara!

Re: Crevetariu

iaufoc A scris:

(Post Mortem?!)

   Prefer "pana mea" lol

10

Re: Crevetariu

iaufoc A scris:

(ai PM!)...(Post Mortem?!?

lol  lol  lol

11

Re: Crevetariu

Iti dai seama ce baut era de a scris asta? Mort lol

12

Re: Crevetariu

ai pus 4kg de Shirakura in cub? mai pune niste poze, chiar daca are anubiasul barba.
eu am tratat cu apa oxigenata anubiasul, l-am pus separat intr-un borcan si am turnat ochiometric circa si ceva apa oxigenata peste.

13

Re: Crevetariu

Da, 4 kg Shirakura intr-un cub de 30 cm. Nu ma agit cu BBA, de fapt mie chiar imi place cum arata... smile

Re: Crevetariu

:apl

15

Re: Crevetariu

Au aparut...

16

Re: Crevetariu

ai bagat cu RCS?
sau nu este probleme sa se corceasca?

17

Re: Crevetariu

Nu au treaba Neocaridina cu Caridina.

18 Editat de xgrec (2014-02-22 23:37)

Re: Crevetariu

foarte frumosi.
caridinele (CRS) si neocaridinele (RCS) nu se pot corci.

LE: pana s—a incarcat pagina pe telefonul meu a raspuns Ancistrus.

19

Re: Crevetariu

xgrec A scris:

foarte frumosi.

   Mersi! In realitate arata mult mai bine, dar nu am obiectiv macro... macar sa iau planuri mai apropiate smile

20 Editat de Ancistrus (2014-04-24 10:49)

Re: Crevetariu

Mai pun o poza in care se vad mai bine diferentele de culori la creveti... CRS sunt fantastic de frumosi, in special cei de la @sebacka smile