Subiect: Cumpar...

Pe unde pot gasi green spotted puffer?Sunt din sector 2 ,bucuresti

"Incercare?Nu exista incercare...Exista doar a face si a nu face"-Yoda

Re: Cumpar...

Am vazut in Horbah Militari de cateva ori. Nu stiu daca e permanent pe stoc. Dar sti ca sunt ff agresivi nu?

Scopul scuza mijloacele! Oare?

Re: Cumpar...

Stiu asta..stiu ca nu sunt nici de apa dulce...sunt pesti migratori deci nu vor trai pentru mult timp in acvariul de apa dulce ;migrand la apa salina; si dupa aia ajung in mare.Ca si molly si velifera...

"Incercare?Nu exista incercare...Exista doar a face si a nu face"-Yoda

Re: Cumpar...

:sok

Scopul scuza mijloacele! Oare?

Re: Cumpar...

Dar sunt detinatori care pot sa imi vanda pestele asta??

"Incercare?Nu exista incercare...Exista doar a face si a nu face"-Yoda

6

Re: Cumpar...

Astazi mai aveau unu in Hornbach berceni si parea sanatos... Poti sa incerci si la Coralis sau sa suni la magazinele cu acvaristica sa intrebi. Dar cunosti conditiile de intretinere pentru acesti pesti?

Re: Cumpar...

Am vazut ieri  in Hornbach baneasa erau cel putin 15 buc

tel 0726859584     adrian

Re: Cumpar...

Vezi ca aveau si in obor.
In magazinul din hala, partea dinspre piata noua, dar in exteriorul halei.
Latura aia care merge pe sus pe afara.

Re: Cumpar...

Stiu despre ei..am mai vazut la obor..prin octombrie parca...darnu aveam conditiile necesare.Eram la inceput ..stiu aproape tot despre hranire;loc de viata si comportament:Apa:Salmastra-juvenili;apa marina -adulti si batrani.    Hrana:carne;melci.   ;Compatibilate :redusa  . Daca cineva ii tine cu pesti de apa dulce ;treubuie sa dea acei pesti pentru ca trebuie invatat cu apa salmastra si marina(daca aveti velifera si molly) ii puteti tine pana la ultima "etapa".Odata ajunsi in acvariul marin ;s-a nu v-a treaca prin cap s-a puneti pesti de mici dimensiuni cu astia.Nu sunt Reef Safe.Vladimir:i-aai vazut recent s-au mai de mult??

"Incercare?Nu exista incercare...Exista doar a face si a nu face"-Yoda