1

Subiect: ce-a mai ramas

Buna seara.
Pentru ca nimic nu e mai placut in ochii unei neveste decat ca barbatul sa renunte la ce are mai drag (daca se poate pentru "mai nimic" pentru ca apoi sa ii reproseze ca "vezi, ti-am zis eu ca degeaba arunci banii pe fereastra cu pestii astia"), am vandut unul dintre acvarii (eheim 80x35x40) pe 100 lei azi pentru ca "ocupa loc mult si degeaba".Mentionez ca aducerea acvariului (cu tot cu substrat si 10 cm de apa in care se aflau si pestii) m-au costat 30 de lei pentru taxiul care a cutezat sa ne ia pana la urma si 40 de lei pentru sticlele de vin de cinste pt prietenul care m-a ajutat sa-l car.
Astfel si am rearanjat cu ce era in el un alt acvariu care intr-adevar ocupa cu 5 cm latime mai putin (dar parca ii prevad sfarsitul si astuia).

Rezultatul se poate vedea in poze.

Acvariu Cleo 80 capac "contrafacut" cu 2 neoane de 18W filtru aquael fan3 700l/h, vita de vie plantute(habar nu am ce fel ) 10cred moli negri vreo 4 guppy substrat manado, 2 maini de nisip furat din acvariul cu africani (nu cred ca o sa se prinda ca lipsesc) si pietricele luate de la mare de nevasta-mea ( mwahahahahahahaha in loc de borduri de la videanu pentru drumusorul construit).

Rezultatul care nu se poate vedea in poze sunt cereale,lapte si material de sandvisuri pt cel mic, 3 beri la pet pentru mine si acelasi prieten care m-a ajutat sa car acvariul cand l-am adus (era normal sa il chem si la despartire) pizza pentru toata lumea + o sticla de suc si 2 de apa minerala=100 lei.In portofel acum => tot 4 lei ca si azi dimineata.
O seara placuta sper sa se incarce pozele.

A friend in need is a friend indeed, a friend with weed is better.

2

Re: ce-a mai ramas

POZE

A friend in need is a friend indeed, a friend with weed is better.

Re: ce-a mai ramas

super acvariu!si te inteleg in treaba cu femeile.si a mea ma bate la cap sa scap de ele.  ;-)

4

Re: ce-a mai ramas

Si pentru ca inca nu m-am invatat sa inchid fereastra de internet la timp si a vazut nevasta-mea ce am scris, ma vad silit sa ii dau dreptul la replica, pentru a atenua viitorul conflict:

http://www.youtube.com/watch?v=UGqKX4hD9Nw


Parerea ei.

A friend in need is a friend indeed, a friend with weed is better.

Re: ce-a mai ramas

Omule,o introducere mai buna si mai adevarata ca asta greu mai gasesti :apl
Esti artist ^:)^

Re: ce-a mai ramas

:apl  Esti tare tipule. Acvariul este frumos insa povestea, nepretuita!  :noroc