1

Subiect: Dr. House

Sunt amatori de seriale pe aici? smile

Eu acum asta astept... sa inceapa...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

2

Re: Dr. House

Da chiar nu se uita nimeni la Dr. House?

Nu-mi vine sa cred... asta e ... probabil ca sunt printre putinii care mai "da un ochi" si catre televiziunea nationala... si la seriale... desi acest serial e de alt calibru decat cele argetiniene, boliviene sau de care or fi... in fine...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

3

Re: Dr. House

Eu ma uit la Grey's Anatomy dar am de gand sa ma uit si la Dr. House.

4

Re: Dr. House

Ah! ma bucur!

Si eu am urmarit aproape toate seriile...si Grey's Anatomy e fain..

Sincera sa fiu... credeam ca sunt singura... smile

Eu una consider ca, acestea chiar sunt seriale care merita atentia 45 de minute pe saptamana... smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

5

Re: Dr. House

Clar ai dreptate, decat telenovelele si alte porcari ce se dau la televizor prefer serialele de bun gust si documentarele. Eu unul traiesc foarte bine fara televizor de vreo 6 ani si e tare bine.

6

Re: Dr. House

Gray's Anatomy, am vazut vreo 3-4 serii, Dr house, doar un episod sau doua, in schimb ma uit la Lost, cu toate ca e cat se poate de aiurea, mai ales ultima serie.
Alt serial care-mi place mult Spartacus - blood and sand si The Pacific, care de fapt nu e serial ci mai degraba e facut pe capitole, e foarte fain, din al 2lea razboi mondial.

7 Editat de guppymaster (2010-12-08 14:37)

Re: Dr. House

sunt un mare fan al serialului Dr. House...am ajuns aproape de sezonul 6 dar din pacate in ultimele saptamani nu am mai avut timp de seriale^^(acvaristica ocupa tot timpul big_smile )
Oricum il recomand oricui... :sok  :sok  :sok  :sok

Re: Dr. House

un serial de nota 10 wink)

microgeophagus ramirez maniac big_smile

9

Re: Dr. House

Da, si eu urmaresc Dr House. Foarte bine gandita ideea serialului. Eu sunt o mai mare amatoare de seriale asa ca am terminat si Lost, si Flash Forward- doar primul sezon aparut, si Spartacus- tot primul sezon aparut, CSI New York, Las Vegas, Miami, sunt in perioada in care revad ce am revazut, Prison Break mi`a mai placut, si mai nou NCIS- Ancheta Militara.

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: Dr. House

pacat de flash forward ca l-au oprit sad( chiar era interesant serialul

microgeophagus ramirez maniac big_smile

11

Re: Dr. House

L`au oprit? Nu stiam. A lasat treaba in pom rau, o arata pe Charlie mare si mai si spune "Am reusit sa`l gasesc pe tata" deci cred eu ca el s`a "pierdut" cumva in timp. Abia astept si al doilea sezon de Spartacus. Mi`am adus aminte si de alt serial, True blood, urmareste cineva?

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: Dr. House

da l-au oprit ca cica nu avut destul public la el. true blood nu imi place ...prea in genu twilight smile) tongue

microgeophagus ramirez maniac big_smile

Re: Dr. House

dr house este superb, chiar ai ce invata indiferent daca esti in domeniu sau nu.  :sok
anatomia lui Gray este mai mult un soap opera, dar gusturile nu se discuta pana la urma.

I challenge myself everyday!

Re: Dr. House

Pentru fanii filmelor SF va recomand Supernatural a incput sa se turneze in 2001 si inca se face smile. Pana la seria 5 nu poti sa te dezlipesti apoi lalaiala dar merge vazut!!!

Scopul scuza mijloacele! Oare?

15

Re: Dr. House

Daca sunteti fani ai filmelor in genul Dosarele X, urmariti cu incredere serialul Fringe. S-au turnat pana acum 4 sezoane si posibil sa se opreasca aici datorita problemelor aparute.
Primele 3 sezoane sunt foarte bune ultimul cam slabut, dar oricum sunt peste Dosarele X in care mereu totul ramanea undeva in aer ...

Re: Dr. House

L-am vazut pe la sezonul doi m-a cam plictisit tocmai pentru ca lasa totul in aer si dadea impresia ca o lalaie prea mult. Am mai vazut ceva ok ca idee cam prost scenaristul  Herous.
Daca te uiti la mai multe seriale la rand o sa vezi ca schimbau scenariul din mers cea ce nu a fost chiar ok dar... cum ziceam merita vazut.
Altul nu mai stiu a genului asta SF mai bunicel.

Scopul scuza mijloacele! Oare?

17

Re: Dr. House

In general scenariile sunt schimbate din mers la proiectele de televiziune care sunt gandite pe mai multe sezoane, chiar se practica un fel de consultare pe timpul filmarilor cu fanii serialelor pe diverse retele de socializare in cea ce priveste scenariul ... oricum gusturile nu se discuta.  :fok

18 Editat de adrian88 (2012-06-18 23:39)

Re: Dr. House

House este cel mai genial serial, l-am urmarit de la inceput, daca mai cautati ceva bun:
- Lie to me
- Person of interest
-The good wife
-Suits
-2 broke girls
-24
Criminal minds si NCIS / NCIS NY... acestea sunt de asemenea bune dar mai cunoscute.

Ofera sfaturi nu jigniri!

Re: Dr. House

subscriu pentru The Good Wife si CSI!!!

I challenge myself everyday!

Re: Dr. House

Eu ma uit la Dr. House  smile

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !