61

Re: Delta Dunarii

La ce te asteptai? winktongue;) exact momentele alea o sa urmeze! lol

62

Re: Delta Dunarii

Ramane de vazut cine o sa captureze Monstrul...hehe smile

63

Re: Delta Dunarii

Robertino...de ani de zile cobor la Dunare sau in Delta. Am obosit sa astept captura cea mare, asa ca ma multumesc si cu bronzul. Plecam la pescuit ca la razboi si in 99% din cazuri ne intoarcem "zdrente" tongue....dar raman amintirile care nu se duc niciodata!

64

Re: Delta Dunarii

Captura cea mare vine cand te astepti mai putin.:) Asa e, raman amintiri frumoase de la partidele de pescuit, chiar daca unele sunt dezastruoase .:D Dupa ultima iesire in Delta am venit acasa cu vreo 15 kg de peste ( rosioara, platica, caras, babusca ), dar nimic mare...la 300-400 grame fiecare. Asta in 3 zile de pescuit. Am pastrat cam jumate, iar restul au ajuns pe la prieteni.:)

65

Re: Delta Dunarii

eu cred ca o iesire la pescuit nu sta toata in cantitatea de peste prins sau marimea celui prins. eu sunt pescar de cand aveam 5 ani si mergeam cu nuiaua de alun si bold intors pe rauri de munte. nu am fost niciodata la dunare pentru ca eu sunt adeptul apelor de munte al mersului pe jos a multor kilometri pentru a il pacali pe pistruiatul cu musca din dotare. insa nu as zice nu unei partide de caras,biban,stiuca sau ce o mai fii prin dunarea aia big_smile

66

Re: Delta Dunarii

Draga Coco!....ai sarit vreodata cu parasuta? ....cand da crapu' de 15 kile este aceiasi senzatie...iti sta inima in loc!...apoi drilul....etc smile

67 Editat de Baracuda (2010-03-30 12:29)

Re: Delta Dunarii

Credeam ca e de ajuns ca sunt acvarist, dar se pare ca am mai multi asi in maneca 
PS: sper sa am ocazia sa ma revansez la o partida de pescuit...pentru deturnare
quote]
Sigur ca simpla calitate de acvarist ar fi trebuit sa ajunga, dar cumulul de "merite" mentionat a fost determinant lol O partida de pescuit impreuna nu este exclusa, sint curios insa, cum crezi ca te poti revansa (intre noi fie vorba, nu e cazul). Daca-mi permiti sa sugerez un model de revansa: toti pestii mai mari de 1 kg, pe care-i vei prinde, mi-i vei da mie, sa ma laud eu cu ei... lol lol lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

68 Editat de Baracuda (2010-03-30 12:09)

Re: Delta Dunarii

bradraqua A scris:
robertino A scris:

Captura cea mare vine cand te astepti mai putin.:) Asa e, raman amintiri frumoase de la partidele de pescuit, chiar daca unele sunt dezastruoase .:D Dupa ultima iesire in Delta am venit acasa cu vreo 15 kg de peste ( rosioara, platica, caras, babusca ), dar nimic mare...la 300-400 grame fiecare. Asta in 3 zile de pescuit. Am pastrat cam jumate, iar restul au ajuns pe la prieteni.:)

Mai, mai, mai! Cum nu ne dezmintim noi... pescarii! Bineinteles ca cele 15 kg prinse in 3 zile, si-au facut efectul asupra "audientei", ai stirnit admiratia. lol Credinta mea este insa ca, pescarul prinde pestele pentru care este preagatit sa-l prinda. Intr-adevar hazardul exista, dar... Dumnezeu ne da doar undita, cum o folosim, depinde numai de noi. Este ca in acvaristica: multi avem acvarii, dar putini sunt acvaristi. Sper sa nu fiu gresit inteles, nu ma refer la cineva anume!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

69

Re: Delta Dunarii

Da smile, iti dau toti pestii mai mari de 1 kg, dar DOAR pentru poza de rigoare. big_smile:D:D
As putea sa ma mai "revansez" cu o bere ?! smile

70

Re: Delta Dunarii

bradraqua A scris:
bradraqua A scris:
robertino A scris:

Captura cea mare vine cand te astepti mai putin.:) Asa e, raman amintiri frumoase de la partidele de pescuit, chiar daca unele sunt dezastruoase .:D Dupa ultima iesire in Delta am venit acasa cu vreo 15 kg de peste ( rosioara, platica, caras, babusca ), dar nimic mare...la 300-400 grame fiecare. Asta in 3 zile de pescuit. Am pastrat cam jumate, iar restul au ajuns pe la prieteni.:)

Mai, mai, mai! Cum nu ne dezmintim noi... pescarii! Bineinteles ca cele 15 kg prinse in 3 zile, si-au facut efectul asupra "audientei", ai stirnit admiratia. lol Credinta mea este insa ca, pescarul prinde pestele pentru care este preagatit sa-l prinda. Intr-adevar hazardul exista, dar... Dumnezeu ne da doar undita, cum o folosim, depinde numai de noi. Este ca in acvaristica: multi avem acvarii, dar putini sunt acvaristi. Sper sa nu fiu gresit inteles, nu ma refer la cineva anume!

Eh...in 3 zile e ok 15 kg, in sensul ca nu e o cantitate impresionanta. smile
Eu cred ca acvaristi de numim toti cei care avem acvarii, iar putini sunt cei care stiu sa ridice acvaristica la nivel de arta. tongue

71 Editat de Baracuda (2010-03-30 18:54)

Re: Delta Dunarii

robertino A scris:

Da smile, iti dau toti pestii mai mari de 1 kg, dar DOAR pentru poza de rigoare. big_smile:D:D
As putea sa ma mai "revansez" cu o bere ?! smile

N-am de ales! Ma multumesc si cu atit, pesti pentru... poze. Pardon, am gresit, am vrut sa spun peste, crezi ca vor fi mai multi decit unul? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

72 Editat de robertino (2010-03-30 19:02)

Re: Delta Dunarii

Pestii erau activi data trecuta...DOVADA big_smile

PS: nu e facatura si nu foloseam bomba, doar o montura cu momitor si 3 carlige. tongue

Trei la kilogram... smile

73

Re: Delta Dunarii

cred ca aceste discutii se pot muta linistit la  topicul pescuit  nu?

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

74

Re: Delta Dunarii

asteptam pe domnul bradaqua sa ne spuna daca ne da voie sa mutam acest post la topicul pescuit.

Re: Delta Dunarii

Si eu am fost anul trecut la Mila 23.
Peste mai putin dar amintirile frumoase au ramas.

http://www.99poze.ro/hotlink/tn_a178ea227a67f112a3fb574605cacc31.jpg http://www.99poze.ro/hotlink/tn_5221e24a4f728d41045e16778eeb4776.jpg http://www.99poze.ro/hotlink/tn_e8cc147e89f424602d462a923a7fb594.jpg http://www.99poze.ro/hotlink/tn_33346d0677cfa8f8e95baf2954106f51.jpg http://www.99poze.ro/hotlink/tn_673d59de227919bd7233ddaada255c4c.jpg http://www.99poze.ro/hotlink/tn_0918afbd84a69c30687fe73478ad6fa2.jpg

Cele mai ieftine sisteme CO2, fertilizanti, butelii, lampi la comanda, etc

76 Editat de Baracuda (2010-03-31 12:45)

Re: Delta Dunarii

sece4u20 A scris:

asteptam pe domnul bradaqua sa ne spuna daca ne da voie sa mutam acest post la topicul pescuit.

Evident ca da! De fapt, daca cititi inceputul prezentului topic, veti vedea ca am specificat acest lucru. Eu unul nu am vrut sa dau topicului meu conotatie de "pescuit", la urma urmelor a fost o calatorie intr-un loc minunat. Am fost provocat de citiva prieteni de aici de pe forum si... fara sa vrem, am ajuns la pescuit lol Urmatorul topic "Pe Dunare", il gasiti la sectiunea "pescuit".

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Delta Dunarii

E fain in delta ca poate merg si eu ?  smile

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !