Subiect: Filtru intern acvariu Hydor 80-150 (R05II)

De curand am achizitionat acest filtru. Dupa cum se vede l-am modificat un pic. In loc de burete am pus substrat pro si in loc de medii sau carbune in acel container alb vata de perlon, pe care o voi schimba in functie de cum se murdareste. Are posibilitatea de aerare si 2 viteze, slow si fast.
Prinderea este de colt prin 6 ventuze micute. Functioneaza de 24h inreprosabil si ma refer la sunet sau vibratii (foarte silentios)
Mai detine cineva asa ceva?
Ce pareri aveti?
Multumesc.

Nu fi prost cum ai mai fost, fi destept cum n-ai mai fost.

2

Re: Filtru intern acvariu Hydor 80-150 (R05II)

salut, as pune burete taiat in loc de vata si cred ca ar fi ok. Ce debit are si pentru ce acvariu iti trebuie?

3 Editat de sebastian (2014-03-21 19:52)

Re: Filtru intern acvariu Hydor 80-150 (R05II)

AdrianB A scris:

salut, as pune burete taiat in loc de vata si cred ca ar fi ok. Ce debit are si pentru ce acvariu iti trebuie?

de ce burete taiat in loc de vata? vata cand se murdareste o arunc  pe ideia asta am mers. Debit zice 650L/h eu am acvariul de 115L. problema este ca am coloana de apa cam mare. Dar nui problema doar sunt puiuti cei care se bucura de el (metriaclima sp ''membe deep'')
P.S. Te referi sa pun burete in loc de vata si sa il arunc sau sa ramana acolo si sa il clatesc din cand in cand.
Specificatii de unde l-am luat aici http://www.petmagia.ro/cumpara/filtru-i … ii-6910652

Nu fi prost cum ai mai fost, fi destept cum n-ai mai fost.

Re: Filtru intern acvariu Hydor 80-150 (R05II)

Pare ok...important este raportul calitate pret...mult mai ok ar fi un filtru extern (isi face mai bine treaba)

Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.