Subiect: Crimeea

Voi stiti despre situatia din Crimeea ? Daca da credeti ca va incepe al III-lea razboi mondial ?  :-   :fconf

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !

2 Editat de xgrec (2014-03-25 01:13)

Re: Crimeea

Probabil ca toata lumea care se uita la tembelizor stie despre ce se intampla acolo. Chiar si cei ce traiesc in pesteri si nu au televizor, asa cum sunt eu, au aflat de pe net, presa, radio.

Chiar asa, ce stii tu despre cele 2 razboaie mondiale la cei 11 ani ai tai???

3 Editat de HoploSternum (2014-03-25 00:13)

Re: Crimeea

Ce stiu ? Evident am ca am invatat putin nu-s prost . Nu am altadata ...
Si mie mi se pare ca esti un pic cam ironic . Si totusi la intrebare rasupnzi incepe sau nu doar atat  tongue  .
Da , stiu de Adolf Hitler stiu de Stalin de Uniunea Sovietica si inca cate 
Hitler a omorat mii de evrei stiu ca sovietici au ajuns la berlin unde au facut mai tarziu di mijlocul berlinului zidul
De ce crezi ca daca am 11 ani nu stiu nimic ??? si asa zici de parca as fi batut in cap

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !

4

Re: Crimeea

Nu am zis ca esti prost. Daca asta ai inteles, ce sens mai are sa discutam despre situatia geo-politica din Crimeea? Ce rost are sa discutam despre iminenta coflictului armat din zona, sau chiar despre un al treilea razboi mondial (apropos de asta, dupa unii al treilea razboi mondial este deja in desfasurare - pun pariu ca asta nu ai auzit la tembelizor -  cel pentru resurse si vestitul razboi contra terorismului)??? Eram doar curios ce intelege un copil de 11 ani din toate astea.
Dupa modul in care pui problema - la intrebare raspunzi si atat - e clar ce ai inteles din comentariul meu. De aici rezulta ca tu nu ai inteles mare lucru din situatia actuala din Crimeea. Nu-ti raspund de parca ai fi batut in cap sau prost, si nu sunt nici ironic. Pur si simplu eu nu am televizor (sau tembelizor) de aprozimativ 9 ani. Ma uit ocazional la televizor cand mai merg in vizita pe la prieteni, asta o poate confirma un coleg de aici de pe forum. Te cred ca ai o varsta frageda si iti sar imediat hormonii pe nas cum primesti un raspuns ce nu-ti convine, dar daca vrei sa ne uimesti in ceea ce priveste maturitatea ta sau istetimea comporta-te ca un copil istet, nu un copil care vrea sa para adult printre adulti.

Ca tot era vorba despre cele doua razboaie mondiale, stii cu cate mitraliere a venit Gen. Berthelot in Romania? Stii de unde se trage numele avionului Enola Gay - primul care a aruncat bamba atomica, sau cum se numeau cele 2 bombe atomice? Sau faptul ca dorinta lui Hitler de a controla lumea a dus la progrese stiintifice care le depasesc pe cele de astazi in termeni de progres tehnologic?? S-au descoperit foarte multe modele de aripi de avion, in ziua de azi doar cateva sunt mai uzuale, dar nemtii le-au incercat aproape pe toate ca sa afle care e mai eficiente.

5 Editat de HoploSternum (2014-03-25 20:57)

Re: Crimeea

Bine ,Mihaita , eu in mintea mea de  :stupid  m-am gandit ca esti ironic acum imi dau seama ca am gresit amarnic !
Am stiut de partea bobmele atomice de la  Hiroshima si Nagasaki .
Doar nu era de aspteptat sa stiu tot.
Acum sunt sincer si iti spun despre primu razboi mondial nu prea stiu mult .
Asai uni zic alti nu zic ca inceput al treilea razboi mondial.
Am deschis acest subiect la o cafenea unde eu beau suc  big_smile  big_smile  .
Deci sa nu intelegi ca am inteles ca-s prost din mesaje , dar am avut o concluzie foarte foarte proaste !!!  smile

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !

Re: Crimeea

Razboi mondial? Numai daca se flatuleaza rusii putin, ne zboara la toti perucile de pe cap! Ce razboi... ce mondial? Ar fi maxim o vanatoare de rate... cracanate lol

Re: Crimeea

lol  lol  lol  Vanatoare de pe litoral ??  lol  lol 
Razboiul mondial cu pasarile ??  lol  lol  lol  lol

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !