1

Subiect: 360 l

Mi-am descoperit o noua pasiune ,,acvaristica,, Am inceput acum 3 luni cu un acvariu de 60 l dar a fost aici pe forum unul de 360l care am considerat ca este pe sufletul meu si l-am luat . L-am pus in functiune acum o luna si as vrea sa il prezint . Va rog nu ma criticati sau certati pentru aranjamentul floral , sunt la inceput si invat . Nu sunt adeptul ,,aglomeratiei,, adica multe frunze , vreau sa vad nisipul, vreau sa vad pestii ca au loc , ce sa faci ? Fiecare cu gusturile si placerile lui

2

Re: 360 l

x

3 Editat de HoploSternum (2014-04-01 18:05)

Re: 360 l

mai multe detali  despre acvariu nu ne dai ?  smile

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !

4

Re: 360 l

120\50\60 . 360l dar cred ca 300l cash , 3 neoane Marbo Osram 2, 865 ,unu 830 colantul din spate nu este reusit dar asa luat am in vedere sa schimb , deocamdata CO2 nu este merg cu fertilizant sera florena si pare ca le place plantelor ca mai apare cate o noua frunza la fiecare radacina .  10 neoni rosii , 10 zebre ,2 gurami albastri mari ,2 ancistrus , 1 corydoras , 6 lery mici si 6 scalari mari care m-am pricopsit cu ei de la o cunostinta

Re: 360 l

Multumesc de raspuns !
Mie imi place acvariul tau !

sorinos A scris:

Nu sunt adeptul ,,aglomeratiei,, adica multe frunze , vreau sa vad nisipul, vreau sa vad pestii ca au loc , ce sa faci ? Fiecare cu gusturile si placerile lui

Si mie imi place la fel .  smile

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !

6

Re: 360 l

salut si bine ai venit! in legatura cu acvariul, sa stii ca sunt multe metode de a ti aranja acvariul si pot spune ca am vazut cateva acvarii foarte frumoase chiar si fara un varf de planta in ele, asa ca nu ti fa griji! tie trebuie sa ti placa si sa faci schimburile de apa cu aceeasi placere ca si cum ar fi prima zi in care ai vazut acvariul!
numai bine,
adrian

Re: 360 l

Simplu si frumos. Despre filtrare ce ne poti spune? Fundalul ala din spate poti pune autocolant negru dar nu lucios ca o sa reflecte lumina din el ci mat.
Bafta in continuare.

Nu fi prost cum ai mai fost, fi destept cum n-ai mai fost.

Re: 360 l

Salut si bine ai venit! Frumos inceputul :fok

Re: 360 l

Bine ai venit sorinos!

sebastian A scris:

Fundalul ala din spate poti pune autocolant negru dar nu lucios ca o sa reflecte lumina din el ci mat.

   Conteaza daca este autocolantul lucios sau nu? Avand in vedere ca vizibila va fi partea cu adezivul, nu fata autocolantului!

10

Re: 360 l

Nu stiu va spun dupa incerc sa schimb colant , va spun dupa ce mi-a urat user@paul  cand am intrat cu discutii pe acest forum . Urez la toata lumea cele bune , inclusiv ape limpezi , cum se spune pe aici , daca gresesc va rog sa fiu scuzat  ca nu cunosc limbajul pe acest forum . Daca exista un text anume si eu nu l-am folosit sa ma scuzati , nu am stiut  :hug

11

Re: 360 l

Domnul Marius ce poze bagi pe aici, ale mele sunt doar ,,frimituri,, Dar este acvariul meu , placerea mea

12

Re: 360 l

Dimineata i-mi beau cafeaua cu ei , ii intreb pe fiecare ce probleme au , mi se raspunde , si hotaram ce e mai bine de facut   :apl

Re: 360 l

sorinos A scris:

Dimineata i-mi beau cafeaua cu ei , ii intreb pe fiecare ce probleme au , mi se raspunde , si hotaram ce e mai bine de facut   :apl

Si ce iti zic ??  big_smile

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !

14

Re: 360 l

Va spun maine, azi am vorbit ,am uitat , problem......batranetea e de vina . Maine sa nu uit scriu pe hartie si va spun :kiss

15

Re: 360 l

:apl Bine ai venit ! pesti tai spun asa ...Co2 :stupid Co2

Reusitele si esecurile unui om sunt rezultatul direct al gandurilor sale

Re: 360 l

elis A scris:

:apl Bine ai venit ! pesti tai spun asa ...Co2 :stupid Co2

Eu m-am gandit ca spun asa yuummy mancare sau Hai ... iti bei cafeaua sau ne hranesti ?

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !

Re: 360 l

sorinos A scris:

Domnul Marius ce poze bagi pe aici, ale mele sunt doar ,,frimituri,, Dar este acvariul meu , placerea mea

Nu ma "domni" prea mult ca mi se urca la cap lol Ai un acvariu cu potential si se vede pasiunea. Cred ca in scurt timp o sa pui poze cel putin la fel de frumoase :noroc

18

Re: 360 l

M-am hotarat sa schimb colantul din spatele acvariului pt ca nu era pe placul meu , l-am dat jos[jupuit] ,pana aici totul ok dar am dat de o problema . Colantul vechi a fost lipit din loc in loc cu silicon , acele dungi care se vad in poza , l-am dat jos dar siliconul a ramas lipit de geam si nu se i-a nici de draci . Am vrut sa-l racai cu un spaclu dar zgarai geamul , se pare ca e silicon de lipit geam . Va rog dati-mi o idee cum scap de el