1

Subiect: Un mister

Buna,eu sunt Daniel si am 10 ani.Acvariul este cadoul meu pe care il iubesc mult desi tata sta cu orele in fata lui si s-a cam atasat de el si ia decizii de unul singur. Dar tot al meu este acvariul.
In primul rand va  salut.
Sa trecem la subiect:
am o gramada de pesti:6 sanitari albino,2 ancitrusi,1 ventuza cu dublu voal,1 molie, 1 betta,2 scalari,1 peste elefant,16 neoni,10 guppy.
Mai sus am spus despre toti pestii mei.
dupa cum am spus am 6 sanitari albino , ei stateau pe o piatra numita de mine,,stanca sanitarilor" deoarece sanitarii se odihneau pe ea si pe care o sa o vedeti mai tarziu.
De cateva saptamani numar numai 5 sanitari si nu dau de al saselea.
Ma insel sau chiar e un mister?????????????????????????????????????????????????????????????????????//
Nu exista urme de niciun fel nici vreun cadavru.
Am mai avut si 2 gurami perlati si 4 gurami albastri dar i-am dat astazi ca erau foarte rai si violenti.

Cei mai aprigi dusmani ai nostri suntem noi insine.

2

Re: Un mister

Stanca sanitarilor

Cei mai aprigi dusmani ai nostri suntem noi insine.

3

Re: Un mister

E ascun pe undeva...apare el, mie mi-a disparut un botia 2 sapt si a aparut.....

?

4

Re: Un mister

Multumesc

Cei mai aprigi dusmani ai nostri suntem noi insine.

5

Re: Un mister

ori intre timp, a devenit masa principala, pana sa observi tu. Mie imi dispareau neonii noaptea, pana cand intr`o zi m`am hotarat sa stau de panda, si ghici? saracii dormeau asa, plutind in deriva si melcii, cei galbeni, aveam unul foarte mare, pac pe ei, ii manca. Cruda imagine am avut, eu care credeam ca melcii sunt inocenti

Etiamsi omnes, sed non ego.

6

Re: Un mister

Ancistrusii si pleco...mai 'papa' din pestisori,mai ales noaptea!
Posibil sa-l fi pierdut...

Ciclare usoara si rapida!

7 Editat de bogdan666 (2010-02-14 21:40)

Re: Un mister

siracan A scris:

Ancistrusii si pleco...mai 'papa' din pestisori,mai ales noaptea!
Posibil sa-l fi pierdut...

se poate ca de aia imi mor niste guppy ? i-am tinut doar pe ei cu 3 ancistrusi
am avut cativa inghesuiti ca mi s-a spart acvariul mare  si am fost nevoit sa ii inghesuiesc o saptamana. dar ei nu dispareau doar murea cate unu...

8

Re: Un mister

multumesc pentru raspunsuri..............................................................:cool::cool::cool::cool::cool::rolleyes:;):P

Cei mai aprigi dusmani ai nostri suntem noi insine.