Subiect: Acvariu 200 litri

Acvariu :
dimensiuni 100x40x50
filtru diy cu pompa ehime 1000l/h
incalzitor 300w
co2 diy
background 3d din polistiren
neon 2x t5 midday 39w momentan
substrat Ocean free biogravel ( peste care am pus un strat de 1 cm de pietris 2-4 mm)
capac diy .
Populatie :
4x neon rosu ( pe unde am cautat am gasit doar neon simplu si vreau sa ii amestec )
2x platy m+f
2x corydora
2x ancistrus
4x endleri masculi
4x endleri femele
10-12x endleri femele pui
~10x red cheryy

La plante stau cam rau ...

Unde este ''tarcul'' acela verde este o femela de endler , nu stiu ce are dar a devenit agresiva cu masculii ...

Re: Acvariu 200 litri

Arata destul de saracacios, plantele au un rol important la acest aspect si personal nu agreez ideea de a combina pietris de culori diferite.

Re: Acvariu 200 litri

Backgroundul ala arata destul de rau... se poate scoate?

PS: @bluestyle - conform semnaturii tale imi dau seama ca nu ai citit regulamentul! Macar litera "u".

Re: Acvariu 200 litri

In jurul tau e multe nu'ntelegi nimic

5

Re: Acvariu 200 litri

sefer jesirah A scris:

In jurul tau e multe nu'ntelegi nimic

Concret, la ce te referi?

Re: Acvariu 200 litri

O intrebare , ar fi ok sa modific un singator tip G3 pentru co2 acvariu ? se merita ? si daca da , un mic ajutor cu o locatie pentru revizie , reincarcare si eventualele modificari necesare ( in bucuresti )

Re: Acvariu 200 litri

visiniu A scris:
sefer jesirah A scris:

In jurul tau e multe nu'ntelegi nimic

Concret, la ce te referi?

Regulament...nepasare...nesimtire... ,,miserupism''...

Re: Acvariu 200 litri

Da,il poti modifica.....se adauga robinet special pentru CO2...
Cel mai bun centru pentru incarcare si revizii-modificari de butelii CO2,este pe Bdul.Preciziei,langa Coca-Cola,au un banner la poarta pe care scrie ,,gheata carbonica,incarcari butelii CO2...."
Te va mai costa in jur de 1oo ron robinetul+revizia....sper sa aibe robineti neutral

marian37