21

Re: Acvariu 54 l

a inceput ciclarea
mai trebui sa scot un neon dar mai dureaza 1-2 zile pana cand ajung sa iau un balasa 1x24w

22

Re: Acvariu 54 l

salutare revin si eu cu un update
acvariul a stat la ciclat circa o luna si jumatate totul a mers bine ceva alge dar am scapat repede de ele.
acum gazduiesc 4 ramirezi care am crezut ca sunt 3 f si 1 m si s-a dovedit a fi invers big_smile my bad smile)
acum s-a format o pereche si s-au pus pe treaba ( au depus si am o ponta de 1 zi vad ca le apara bine)
vestea proasta ca au reusit sa se bata si unul a murit (un mascul singurel )
asa ca mai am 2m si 1 f dar 1 m il am deja la donatie asa ca cine vrea pm
si mai am in acvariu 4 ancistrusi mici si neastamparati big_smile
va urma si poze.

23

Re: Acvariu 54 l

poze

24

Re: Acvariu 54 l

Vesti bune a 2a ponta de la perechea de ramirezi a eclozat "toata lumea danseaza" smile)
Acum parintii sunt foarte rai pana si pe mine ma ataca tongue

25

Re: Acvariu 54 l

Sa-ti traiasca !  :sok

26

Re: Acvariu 54 l

visiniu A scris:

Sa-ti traiasca !  :sok

Multumesc

27

Re: Acvariu 54 l

si toata lumea zboara smile)
scuze de calitatea video dar este cu telefonul
https://www.youtube.com/watch?v=igwAp65Ux1k&feature=youtu.be

28 Editat de borsec (2014-09-02 22:54)

Re: Acvariu 54 l

Cu parere de rau va anunt ca azi dimineata cand m-am trezit nu am mai gasit nici un pui de ramirez cred ca parintii i-au mancat alta explicatie nu am.
sper sa am mai mult noroc data viitoare.:(
Cred ca au fost si stresati de mine cand am cotrobait sa scot ancistrusi din acvariu.
M-am gandit sa imi fac o husa din material pentru acvariu si cand vad ca au depus sa il acopar ca sa nu mai vada agitatia din casa. Voi ce ziceti?
Sau sa imi mai iau un acvariu de 30-40 l si cand pui incep sa inoate sa ii mut ?

29

Re: Acvariu 54 l

Imi pare rau de puiutzi, mai ales ca proveneau din niste parinti asa frumosi (parintii sunt mult mai frumosi in realitate, fata de cum arata in poze).
Sa speram ca o sa urmeze in curand o noua generatie care o sa si supravietuiasca.
Ape limpezi si mult noroc.

30

Re: Acvariu 54 l

severus A scris:

Imi pare rau de puiutzi, mai ales ca proveneau din niste parinti asa frumosi (parintii sunt mult mai frumosi in realitate, fata de cum arata in poze).
Sa speram ca o sa urmeze in curand o noua generatie care o sa si supravietuiasca.
Ape limpezi si mult noroc.

Multumesc si sper sa iasa ceva acum ca deja au depus.