1

Subiect: Acvariul meu la inceput

Salutari tuturor. De curand m-am hotarat sa imi indeplinesc o dorinta mai veche, si anume aceea de a avea un acvariu. Deocamdata este in stadiul de ciclare a apei (abia astazi i-am pus SAFE START si am plantat primele doua plante) si sper ca in cateva zile sa il pot popula cu primii pesti. Deocamdata nu prea am cu ce sa ma laud, dar va voi tine la curent cu evolutia lui. Am uitat sa mentionez ca este un acvariu de 63 L. As dori sa imi spuneti cam ce sfaturi ati putea sa imi dati sau ponturi pe care puteti sa le impartasiti.
Voi reveni si cu pozele.

Multumesc.

2

Re: Acvariul meu la inceput

Pozele promise

3

Re: Acvariul meu la inceput

Pozele promise

4

Re: Acvariul meu la inceput

e ok pana acuna... frumos nu te grabi cu pesti lasa acvariul sa se cicleze bine si iti mai dau un sfat daca vrei....ridica buturuga in picioare in fata filtrului si cu asta ai scapat de mascarea filtrului si va arata si mai bine....sau mai cumpara o buturuga....este parerea mea

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

Re: Acvariul meu la inceput

Arata chiar bine,te sfatuiesc sa nu bagi vreo barca sau vreun castel colorat.In rest te asteptam cu poze cand bagi pesti.

6

Re: Acvariul meu la inceput

Buturuga nu as ridica-o ca imi place mult asa, plus ca e perfecta pentru a planta pe ea cateva plante Anubias. Filtrul voi incerca sa il maschez cu plante. Multumesc oricum pentru sfatul cu o a doua buturuga. Cred ca va fi interesant.

Re: Acvariul meu la inceput

poti sa maschezi filtrul cu valisnernia gigantea sau spiralis. big_smile
in rest totul arata foarte bine. AStept poze cu buturuga cu anubiasi.

8

Re: Acvariul meu la inceput

Salut,

Ai acvariul exact ca al meu. Vezi ca poti opri imbogatirea apei cu oxigen(bulele alea), daca dai de rotita aia gri din capatul furtunului. In rest astept sa il populezi.

9

Re: Acvariul meu la inceput

Am mai adaugat plante. Maine vin si primii pestisori

10

Re: Acvariul meu la inceput

Am mai adaugat plante. Maine vin si primii pestisori

11

Re: Acvariul meu la inceput

CE PARERE AVETI
SI CE SFATURI IMI DATI, MACAR LA PRIMA VCEDERE
DETALII  http://www.acvariidevis.ro/user_album.php?id=84

12

Re: Acvariul meu la inceput

A

13

Re: Acvariul meu la inceput

3

14

Re: Acvariul meu la inceput

Mie unul imi place chiar arata bine!:D

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

Re: Acvariul meu la inceput

sa vedem ce pesti alegi mai sinho wink

16 Editat de soto_san (2009-01-24 16:07)

Re: Acvariul meu la inceput

Mario A scris:

CE PARERE AVETI
SI CE SFATURI IMI DATI, MACAR LA PRIMA VCEDERE
DETALII  http://www.acvariidevis.ro/user_album.php?id=84

frumos ce sa zic  pareri se dau la un acvariu care nu arata bine la al tau nu e cazul dar intotdeauna mai este de imbunatatit  si pareri o sa mai fie

este un lucru foarte important sa sti sa respecti